pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Słownik hermeneutyki biblijnej. Prymasowska Seria Biblijna
Książki »
Tytuł książki:

Słownik hermeneutyki biblijnej. Prymasowska Seria Biblijna

Autor książki:

R.J. Coggins, J.L. Houlden

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2000
Oprawa: twarda
Ilość stron: 952 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788371460814
ISBN: 83-7146-081-3
Data: 2006-11-28
119.46  160.00  40.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Słownik hermeneutyki biblijnej. Prymasowska Seria Biblijna - opis książki:

Słownik hermeneutyki biblijnej to dzieło bardzo potrzebne i długo w Polsce oczekiwane. Jego angielskie wydanie weszło na stałe do kanonu podstawowych pomocy w zakresie sztuki oraz umiejętności czytania i objaśniania Pisma Świętego. Jest on dojrzałym owocem erudycji kilkudziesięciu uczonych z anglosaskiego obszaru językowego i kulturowego, którzy współpracując ze sobą skutecznie odpowiedzieli na pilne zapotrzebowanie dotyczące kompetentnego przewodnika po rezultatach wielowiekowych dociekań egzegetycznych, kulturowych, historycznych, literackich i teologicznych nad Biblią.

Dzieło to jest pod każdym względem przemyślane, spójne i obfitujące w informacje trudno dostępne, bo rozproszone w wielu miejscach i źródłach. Czytelnik poznaje lepiej księgi biblijne, a także środowisko, w jakim one powstały oraz długie i burzliwe dzieje ich interpretacji, najwybitniejsze nazwiska i dokonania oraz najczęściej i najsilniej powracające problemy interpretacyjne, z których wiele pozostaje nadal aktualnych. Dzięki temu potwierdza się prawdziwość czcigodnego powiedzenia, że Scriptura crescit cum legente, Pismo Święte wzrasta wraz z tym, kto je czyta.

Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich

Książka "Słownik hermeneutyki biblijnej. Prymasowska Seria Biblijna" - R.J. Coggins, J.L. Houlden - oprawa twarda - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 952 stron i została wydana w 2000 r. Cena 119.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]