pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Słownik biograficzny polskiego obozu narodowego. Tom 1

Autor książki:

Krzysztof Kawęcki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Neriton
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 425 s.
Wymiar: 245x170 mm
EAN: 9788395989926
ISBN: 978-83-9598-992-6
Data: 2021-02-19
66.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Słownik biograficzny polskiego obozu narodowego, który powstał z inicjatywy Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego to publikacja wyjątkowa. Po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym ukazuje się naukowe kompendium wiedzy zawierające biogramy osób związanych z najliczniejszym nurtem politycznym II Rzeczpospolitej. W słowniku przedstawione zostały sylwetki działaczy obozu narodowego od jego powstania do schyłku XX wieku. To historie ludzi niezwykłych, którzy w zamyśle wrogów Polski mieli zostać wyrzuceni z narodowej pamięci i pozbawieni należnej im sprawiedliwości. A przecież zasługują na miejsce w naszej świadomości historycznej, w edukacji, w przestrzeni publicznej jako patroni szkół, ulic czy placów.
Niniejszy tom obejmuje 60 biogramów polskiego obozu narodowego. Biogramy są opatrzone najnowszą bibliografią, obejmującą znane i nieznane dotychczas zespoły archiwalne, jak i wszelkiego rodzaju opracowania. W tym i we wszystkich planowanych tomach znajdą się osoby znane jak i nieznane, z różnych pokoleń, na ogół rzymscy katolicy, ale także wyznawcy innych obrządków i wyznań. Prof. Jan Żaryn pisał: Bohaterami słownika są osoby zmarłe, wyjątkowe, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, różnych wyznań, różnych zawodów i talentów, reprezentujące dorobek tego ruchu. Nie są to zatem jedynie politycy, ale także artyści, pisarze, ekonomiści czy filozofowie. Zachęcamy do lektury nie tylko miłośników historii, ale wszystkich tych, którzy mają potrzebę zdobywania wiedzy o naszym przebogatym dziedzictwie.

Książka "Słownik biograficzny polskiego obozu narodowego. Tom 1" - Krzysztof Kawęcki - oprawa twarda - Wydawnictwo Neriton. Książka posiada 425 stron i została wydana w 2020 r. Cena 66.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.