pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Słownik. 100 tysięcy potrzebnych słów

Autor książki:

Jerzy Bralczyk

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1024 s.
Wymiar: 200x260 mm
EAN: 978830114509506
ISBN: 978-83-0114-509-5
Data: 2008-11-19
pozycja niedostępna

Opis książki:

Nowy typ słownika, jakiego jeszcze nie było. Dzięki krótkim a celnym definicjom objaśnia znaczenia aż 100 000 wyrazów. Łączy cechy słownika języka polskiego i słownika wyrazów obcych. Zawiera wiele nowych wyrazów nieobecnych do tej pory w słownikach, np. eurodeputowany, hobbit, chillout, manga, w tym także potocznych, np. ściema, debeściak, sekscesy, oraz ponad 100 haseł profesora Jerzego Bralczyka, charakterystycznych dla jego niepowtarzalnego stylu, np. charyzma, demagog, elita, fiskus, fundamentalizm, sankcje i wiele innych. Jest to "słownik pierwszego kontaktu", dostarczający podstawowychinformacji, do których – dzięki niemu – łatwo dotrzeć. Polecany wszystkim, którzy potrzebują przystępnego, współczesnego poradnika w zakresie języka polskiego.
W marcu 2006 roku na 20. Targach Książki Edukacyjnej w Warszawie słownik otrzymał Nagrodę Edukacja XXI w kategorii: encyklopedie, albumy, słowniki, leksykony. Więcej [...] Nasz stosunek do słów jest zazwyczaj poważny. Wiemy, że słowamogą wprowadzić wiele zamieszania. Znamy ich wagę, jesteśmy za nie odpowiedzialni. Nie powinniśmy ich rzucać na wiatr, powinniśmy się z nimi liczyć. Ale jednocześnie czujemy, że możemy się z wieloma znich zaprzyjaźnić, a niektórymi nawet pobawić. W opracowanych przeze mnie hasłach, wyróżnionych graficznie w słowniku, chciałem pokazać nieco luźniejszy stosunek do pewnych słów, zwłaszcza do tych, które mogą nam czasem próbować sprawiać niejakie kłopoty.
Nie wiemy, ile słów znamy. Ale każdy chce znać ich jak najwięcej, tych potrzebnych – a gdy się zastanowić, to wszystkie są potrzebne. I będziemy je poznawać zawsze, bez ustanku. Nasz słownik może w tym pomóc.
(Jerzy Bralczyk, fragmenty Wstępu)

Książka "Słownik. 100 tysięcy potrzebnych słów" - Jerzy Bralczyk (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 1024 stron i została wydana w 2008 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]