pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Słowa z uśmiechem. Szkoła podstawowa. Nauka o języku i ortografia 4. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 231 s.
Wymiar: 205x260 mm
EAN: 9788302167669
ISBN: 978-83-0216-766-9
Data: 2017-08-18
21.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik Słowa z uśmiechem rozwija aktywność i pasję poznawczą przez łączenie nauki z zabawą, zawiera m.in. takie zadania jak: "Przejdź przez labirynt, wybierając tylko czasowniki w 3. osobie, a dowiesz się, który z uczonych otrzymał Nagrodę Nobla" czy "Jak się nazywa wyspa, na której pochowano króla Artura? Dopłyniesz do niej szlakiem morskim wskazanym przez szyfr składający się z form czasu przeszłego czasowników".

Ćwiczenia umożliwiają pracę na kilku poziomach trudności. Ich odpowiednia formuła pozwala dziecku na samodzielne odkrywanie interesujących zjawisk językowych i reguł ortograficznych. Podręcznik proponuje różne typy ćwiczeń, np. ćwiczenia wprowadzające, pozwalające na obserwację materiału językowego i ułatwiające wnioskowanie; ćwiczenia utrwalające, kształcące świadomość językową ucznia i jego umiejętności komunikacyjne. Tego typu zadania skłaniają do systematyczności i wspierają samodzielny rozwój umiejętności.

Wyraźne wyodrębnienie reguł gramatycznych w tabelach ułatwia ich zapamiętanie. Atrakcyjne ćwiczenia ortograficzne utrwalają umiejętność poprawnej pisowni. Zadania, rysunki i gry tworzą atmosferę dobrej zabawy, ale równocześnie przynoszą uczniom satysfakcję z samodzielnej pracy.

Treść ułożona według podstawowych działów nauki o języku porządkuje wiedzę. W klasie 4 są to:
Litery i głoski,
Części mowy,
Wypowiedzenia i części zdania,
Wyrazy i znaki
oraz dwa działy ortograficzne - Piszę poprawnie.

Blok powtórkowy (To już znamy, powtarzamy) i sprawdzian (Wiem, umiem, rozumiem) na końcu każdego rozdziału pozwalają utrwalić wiedzę i umiejętności.

Podręcznik „Słowa z uśmiechem. Szkoła podstawowa. Nauka o języku i ortografia 4. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 21.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.