pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Słowa z uśmiechem 4. Szkoła podstawowa. Literatura i kultura Podręcznik
podręcznik:

Słowa z uśmiechem 4. Szkoła podstawowa. Literatura i kultura Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 205x265 mm
EAN: 9788302167089
ISBN: 978-83-0216-708-9
Data: 2018-01-22
14.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Słowa z uśmiechem 4. Szkoła podstawowa. Literatura i kultura Podręcznik - Ewa Horwath, Anita Żegleń - opis podręcznika:

Podręcznik "Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura" dla klasy 4. otwiera cykl, który zgodnie z wymaganiami nowej podstawy programowej, ćwiczy podstawowe umiejętności, rozwija aktywność uczniów, pasję poznawczą, gotowość do stawiania pytań, otwartość i kreatywność.

W cyklu zaproponowano dwa osobne (na każdy semestr) podręczniki z ćwiczeniami do nauki o języku i ortografii. Takie rozwiązanie sprzyja porządkowaniu wiedzy i ułatwia jej systematyzowanie. Pozwala nauczycielowi lepiej zaplanować lekcję języka polskiego.

Teksty i zadania dostosowano do percepcji dziecka, wśród przykładów literackich przeważają współczesne utwory z literatury młodzieżowej dopełnione literacką klasyką (wyznaczoną przez podstawę programową). Podręczniki - zgodnie z zaleceniami współczesnej pedagogiki - łączą naukę z zabawą, zachowując wyważone proporcje poleceń analityczno-interpretacyjnych z działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów. Lekcje dodatkowe pozwalają na rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zapewniają komfort pracy nauczycielowi. Ćwiczenia, zadania powtórkowe i testy przygotują każdego ucznia do sprawdzianu po klasie 6. Podręcznik kładzie nacisk na indywidualizację nauczania i zawiera zadania do realizacji metodą projektu oraz nowatorskie, rozwijające kreatywność uczniów bloki Zabawy wyobraźni. Każda jednostka lekcyjna stanowi zamkniętą całość metodyczną.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Słowa z uśmiechem 4. Szkoła podstawowa. Literatura i kultura Podręcznik"
Ewa Horwath, Anita Żegleń - autor m.in.:
Bliżej słowa 3. Gimnazjum. Podręcznik - okładka podręcznika
Bliżej słowa 3. Gimnazjum. Podręcznik Ewa Horwath, Grażyna Kiełb;
Produkty podobne:
Jutro pójdę w świat. Szkoła podstawowa. - okładka podręcznika
Jutro pójdę w świat. Szkoła podstawowa. Język... Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska