pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Skuteczne zdziwienie. Zamieniam się w słuch, czyli opowieści dźwiękiem malowane

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 30 s.
EAN: 9788382202106
ISBN: 978-83-8220-210-6
Data: 2021-01-22
43.92  49.90  5.98 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Obraz i tekst są nośnikami znaczenia. Warstwa wizualna dopełnia znaczenia tekstowe, a także wzbogaca tekst o jakości znaczeniowe i estetyczne. Warstwę tekstową tworzy krótki, zazwyczaj rymowany tekst, personifikujący głoski ukryte w wykrzyknieniach. Te dwie przestrzenie oddziaływania tworzą nierozerwalną całość: słowa wyzwalające skojarzenia wokół wykrzyknień dopełniają sens ukryty w wizualizacji, a wizualizacja materializuje słowne wyobrażenie.

Całość oddziaływań edukacyjnych sprowadza się do wyzwalania myślenia o głosce i literze w dziecięcej świadomości - SŁOWEM (Skuteczne zdziwienie. Wyzwalająca myślenie nauka czytania), OBRAZEM (Zamieniam się w słuch, czyli opowieści dźwiękiem malowane) i RUCHEM (Dźwiękoznaki-Literaki. Wyzwalanie myślenia ruchem) - w wyniku skutecznego zdziwienia. Koncepcja Skutecznego zdziwienia zakłada, że początkową naukę czytania i pisania należy rozpocząć na etapie edukacji przedszkolnej, ponieważ w tym czasie rodzi się dziecięce zainteresowanie obrazem dźwiękowym głoski i graficznym Litery.

W procesie czytelniczego oswajania ważny jest dla nas udział zarówno nauczycieli, jak i rodziców, którzy jak nikt inny znają duchowe potrzeby swoich dzieci i wiedzą, jak ważna jest przyjemność czy nawet radość uczenia się.

Książka "Skuteczne zdziwienie. Zamieniam się w słuch, czyli opowieści dźwiękiem malowane" - Monika Wiśniewska-Kin, Marta Ignerska - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 30 stron i została wydana w 2021 r. Cena 43.92 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]