pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Skrzydlata wojna

Autor książki:

William Avery Bishop

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 230 s.
EAN: 9788323142959
ISBN: 978-83-2314-295-9
Data: 2020-07-06
Cena wydawcy: 34.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Fascynująca lektura opowiadająca o zdarzeniach rozgrywających się na froncie brytyjsko-niemieckim na terenie północnej Francji podczas Wielkiej Wojny. Wydarzenia te są opowiedziane przez jednego z ich uczestników, majora Williama A. Bishopa, Kanadyjczyka, asa lotnictwa Brytyjskiego Królewskiego Korpusu Lotniczego. William A. Bishop jako narrator w sposób fascynujący nakreśla tło historyczne i opisuje wydarzenia z perspektywy ich uczestnika, którym był w okresie swojej służby w lotnictwie brytyjskim. Major Bishop za swoje zasługi wojenne został uhonorowany całym szeregiem medali, i to takich, które stanowią obiekt pożądania każdego żołnierza. Jako jedyny żyjący człowiek znalazł się w posiadaniu Krzyża Wiktorii, dwukrotnie odznaczono go Orderem za Waleczną Służbę, nagrodzono go też Krzyżem Wojskowym.

Major Bishop ma dwadzieścia trzy lata i jest weteranem wojennym. Najbardziej jednak niesamowity i godny podziwu jest fakt, że majorowi udało się zdobyć wszystkie te odznaczenia w trakcie trwania jednej wojny. Podczas tej jednej z największych w historii podniebnych batalii, jaka rozegrała się w 1917 roku nad terenami Francji i Flandrii, major Bishop dokonał przede wszystkim rzeczy prawie niemożliwej, a mianowicie udało mu się zachować coś najcenniejszego, coś, czego zachowanie było najcenniejszym wyróżnieniem - własne życie.

Książka "Skrzydlata wojna" - William Avery Bishop - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2020 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]