pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Skazani na problemy. W poszukiwaniu osobowościowych uwarunkowań angażowania...
Tytuł książki:

Skazani na problemy. W poszukiwaniu osobowościowych uwarunkowań angażowania się mężczyzn w picie alkoholu

Autor książki:

Ryszard Poprawa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373837898
ISBN: 978-83-7383-789-8
Data: 2015-11-03
35.42  42.00  6.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Badania osobowościowych uwarunkowań zażywania alkoholu i uzależniania się liczą co najmniej pół wieku i dowodzą braku "osobowości alkoholiczej", "przedalkoholiczej" czy "nałogowej". Występują jednak dość wyraźne związki między określonymi cechami osobowości a ryzykiem rozwoju problemów alkoholowych i uzależnienia. Badania przeprowadzone przez Ryszarda Poprawę dowodzą, iż najbardziej predysponującą cechą osobowości jest impulsywność, a zwłaszcza jej elementy składowe w postaci wysokiej porywczości, braku wytrwałości i premedytacji oraz skłonności do poszukiwania doznań. Cechy te, jak dowodzi Autor, stanowią specyficzne deficyty lub defekty skutecznej regulacji emocji i radzenia sobie ze stresem oraz samokontroli zachowania. (...)
Książka dr. R. Poprawy jest wynikiem jego wieloletnich doświadczeń pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu i badań poświęconych wyjaśnieniu przyczyn używania alkoholu. Praca adresowana jest przede wszystkim do profesjonalistów z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi, terapii uzależnienia oraz zainteresowanych profilaktyką zachowań ryzykownych dla zdrowia dzieci i młodzieży. Monografia będzie z pewnością pomocna dla badaczy i studentów zajmujących się psychologicznymi, społecznymi i zdrowotnymi problemami związanymi z alkoholem.

prof. dr hab. Zygfryd Juczyński (fragmenty recenzji)
Ryszard Poprawa - dr nauk humanistycznych, psycholog, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, pracownik Zakładu Psychologii Klinicznej i Zdrowia Instytutu Psychologii UWr. Od ponad 30 lat zajmuje się problematyką uzależnień. Jest trenerem asertywności. Jego praca naukowa koncertuje się z jednej strony na poszukiwaniu przyczyn i mechanizmów picia alkoholu i uzależniania się oraz nałogowego korzystania z internetu, a z drugiej strony na rozpoznawaniu podmiotowych zasobów skutecznego radzenia sobie w życiu i prowadzenia dobrego życia. Jest autorem ponad 50 prac naukowych poświęconych wynikom prowadzonych przez siebie studiów i badań.

Książka "Skazani na problemy. W poszukiwaniu osobowościowych uwarunkowań angażowania się mężczyzn w picie alkoholu" - Ryszard Poprawa - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2015 r. Cena 35.42 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Boży poradnik antydepresyjny - okładka książki

Boży poradnik antydepresyjny

Arkadiusz Łodziewski
Produkty podobne:
Wyzwolenie z alkoholizmu - okładka książki

Wyzwolenie z alkoholizmu

praca zbiorowa
Psychologia. Etologia. Genetyka. - okładka książki

Psychologia. Etologia. Genetyka. Tom 18

Włodzimierz Oniszczenko (red.)
Osobowościowe i społeczne uwarunkowania - okładka książki

Osobowościowe i społeczne uwarunkowania radzenia...

Stanisława Byra, Monika Parchomiuk