pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Skarbczyk. Zabawy, gry, zagadki, żarty i przypowieści

Autor książki:

Zygmunt Gloger

Dane szczegółowe:
Wydawca: STOPKA
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 130x215 mm
EAN: 9788385734918
ISBN: 978-83-8573-491-8
Data: 2011-06-01
pozycja niedostępna

Opis książki:

Aby wydać taką perełkę, jak Skarbczyk nie potrzebna była żadna okazja, ale skoro pojawiła się sama... W setną rocznicę śmierci Zygmunta Glogera Oficyna Wydawnicza Stopka przypomina książkę nieco zapomnianą. Dodamy: niesłusznie zapomnianą - wartą tego, aby ją wydobyć z zakurzonych bibliotecznych czeluści i wydać na nowo.
Skarbczyk można potraktować jako osobliwy sposób cofnięcie się w czasie. Na objętościowo niewielkiej przestrzeni autor mieści świat rozrywek dzisiaj nam obcych - więcej, obcych także za życia Glogera. Zabaw, które były i są skansenem epoki staropolskiej wyłuskanym z ust ludu i ze starych książek, jak zastrzega sam pisarz, ciekawych i frapujący poznawczo.
Stopkowa edycja zbiorku zachwyca kunsztem edytorskim, a słowniczek zamieszczony na końcu publikacji jest przewodnikiem, który sprawia, że podróż w czasie nie jest trudna. Znakomity pomysł na niebanalny prezent!

Książka "Skarbczyk. Zabawy, gry, zagadki, żarty i przypowieści" - Zygmunt Gloger - oprawa twarda - Wydawnictwo STOPKA. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2013 r.