pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sira Życie Mahometa
Tytuł książki:

Sira Życie Mahometa

Autor książki:

Bill Warner

Dane szczegółowe:
Wydawca: Centrum Studiów nad Politycznym Islamem CSPII
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 94 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788088089667
ISBN: 978-80-8808-966-7
Data: 2017-07-11
13.79  18.99  5.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Życie Mahometa to wyjątkowa opowieść. To historia człowieka, który z sieroty dorastającej w biedzie, wyrósł na najpotężniejszego władcę całej Arabii. Stworzył nową religię, nowe metody wojenne i nowy system polityczny i prawny zwany szariatem.

Mahomet był największym wojownikiem w historii. Dlaczego? Dziś nikt już nie toczy wojen w imię Juliusza Cezara, Aleksandra Wielkiego czy Napoleona. Tymczasem każdego roku mnóstwo ludzi ginie w imię Mahometa. Po 1400 latach islam jest dużo potężniejszy niż kiedykolwiek. Mahomet powiedział kiedyś, że pewnego dnia cały świat znajdzie się pod rządami prawa islamskiego.

Żeby zrozumieć islam, należy poznać biografię Mahometa. Każdy muzułmanin powinien wieść takie życie, jak jego prorok. Każde słowo, które wypowiedział, i wszystkie czyny, których dokonał, stanowią wzór do naśladowania dla muzułmanina. Każdy muzułmanin jest mahometaninem. W religii islamu nie chodzi o oddawanie czci Allahowi; chodzi o to, żeby oddawać mu cześć dokładnie w taki sposób, jaki robił to Mahomet.

Książka ta jest wyjątkowa, zwięzła i jednocześnie zgodna z opinią autorytetów. Ponadto zawarte w niej odsyłacze do źródeł pozwalają na samodzielne sprawdzenie wszystkich podanych informacji.

Książka "Sira Życie Mahometa" - Bill Warner - oprawa miękka - Wydawnictwo Centrum Studiów nad Politycznym Islamem CSPII. Książka posiada 94 stron i została wydana w 2017 r. Cena 13.79 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Bill Warner - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Miszna Zeraim (Nasiona) - okładka książki

Miszna Zeraim (Nasiona)

Roman Marcinkowski (red. nauk.)
Produkty podobne:
Kiedy boga nie ma - okładka książki

Kiedy boga nie ma

Przemysław Jankowski
Niewidzialna wojna - okładka książki

Niewidzialna wojna

Wincenty Łaszewski
Bóg, islam i ojczyzna - okładka książki

Bóg, islam i ojczyzna

Joanna Petry-Mroczkowska