pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kobieta w doktrynie islamu

Autor książki:

Bill Warner

Dane szczegółowe:
Wydawca: Centrum Studiów nad Politycznym Islamem CSPII
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788088089759
ISBN: 978-80-8808-975-9
Data: 2018-12-01
16.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Rola kobiety w islamie różni się znacząco od tej, jaką odgrywa ona w naszej cywilizacji. Zgodnie z wolą Allaha kobieta ma we wszystkim podporządkowywać się mężczyźnie i żyć zgodnie z doktryną spisaną w Koranie. Muzułmanie powinni traktować swoje żony i córki tak, jak traktował je Mahomet.

Niniejsza książka opisuje szczegóły z życia Mahometa, również te intymne. Pokazuje zazdrość obecną w jego haremie. Wyjaśnia, jak doszło do tego, że po ucieczce proroka do Medyny bicie żon stało się częścią islamu. Ujawnia, w jaki sposób Koran zmienił prawa adopcji umożliwiając Mahometowi kontakty z jego pasierbicą. Wreszcie pokazuje źródła przymusowego wydawania dziewczynek za mąż. Warto wiedzieć, że proceder ten w kulturze islamu pojawił się w momencie, gdy Mahomet poślubił sześcioletnią Aiszę.

Setki milionów kobiet na całym świecie podlega ideologii opisanej w tej książce. To z niej dowiecie się, jak wygląda ich życie pod rządami islamskiej doktryny.

Książka "Kobieta w doktrynie islamu" - Bill Warner - oprawa miękka - Wydawnictwo Centrum Studiów nad Politycznym Islamem CSPII. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2018 r. Cena 16.34 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.