pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Siła wyższa

Autor książki:

Joanna Szwechłowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788380694088
ISBN: 978-83-8069-408-8
Data: 2016-06-16
26.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Marzec 1939 roku. Poznański proboszcz, ksiądz Wojciech Kalinowski, znika w tajemniczych okolicznościach. Aby uniknąć skandalu, zamiast policji śledztwo mają poprowadzić benedyktyni - ojciec Aleksander Herbst, dyskretny i obdarzony umiejętnością rozwiązywania zagadek, oraz ojciec Florian Myszkowski, przekonany, że ważniejsze od odkrycia prawdy jest "dobro Kościoła".

Ślady prowadzą ich do Krynicy, do pensjonatu panien Malickich, które nie tracą wiary w zamążpójście i na każdego gościa płci męskiej patrzą z nadzieją. Zakonnicy w średnim wieku, którzy dla dobra śledztwa wchodzą w role urzędników państwowych, nie stanowią dla nich wyjątku.

We wspólnej przestrzeni pensjonatu bracia spotykają rozmaite indywidua. Jest wśród nich i sam ksiądz Wojciech, który przyjechał tu targany wyrzutami sumienia po śmierci swojego wikariusza, bratanka sióstr Malickich.

Zanim jednak sprawę udaje się wyjaśnić, benedyktyni stają w obliczu kolejnej zagadki - tym razem z morderstwem w tle...

Przedwojenna Krynica i podejrzani kuracjusze. Katolicka Polska w kilku wymiarach. Trup w sadzawce i doskonałe śledztwo detektywów w sutannach. Trochę feminizmu, trochę hipokryzji, ciekawa zagadka kryminalna oraz wieloznaczność świata przedstawionego. Joanna Szwechłowicz udowadnia słuszność powiedzenia "Do trzech razy sztuka", bo Siła wyższa to jej najlepsza książka!
Jarosław Czechowicz, "Krytycznym okiem"
Joanna Szwechłowicz - absolwentka MISH, z wykształcenia polonistka i socjolog. Prowadziła na UW zajęcia z komparatystki, analizy porównawczej tekstów literackich oraz na temat mediów elektronicznych. Autorka powieści "Tajemnica szkoły dla panien" i "Ostatnia wola". Mieszka w Warszawie.

Książka "Siła wyższa" - Joanna Szwechłowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2016 r. Cena 26.79 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.