pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Przeskoczyć tę studnię strachu
Przeskoczyć tę studnię strachu 24.90 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Polska
Polska 55.06 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Siła strachu. Wpływ Apokalipsy i lęków zimnowojennych na wybrane nurty...
książka:

Siła strachu. Wpływ Apokalipsy i lęków zimnowojennych na wybrane nurty kultury popularnej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kaziki
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 227 s.
Wymiar: 121x194 mm
EAN: 9788363434007
ISBN: 978-83-6343-400-7
Data: 2012-10-02
Cena wydawcy: 30.00 złpozycja niedostępna

Siła strachu. Wpływ Apokalipsy i lęków zimnowojennych na wybrane nurty kultury popularnej - Piotr Jezierski - opis książki:

Zapraszamy na wycieczkę przez wieki, od protoplastów dzisiejszego człowieka, przez prymitywne plemiona, pierwszych chrześcijan, mroki średniowiecza, aż do człowieka odczuwającego zimnowojenne lęki i dużo dalej, w postludzką przyszłość. Nie będzie to tylko podróż w czasie, ale też próba powiązania różnych idei, takich jak: apokaliptyczne proroctwa, ich millenarystyczne następstwa, pozytywistyczne marzenia, tysiącletnie królestwa, niepokojące nadzieje ekstropistów i hipoteza Gai. Przyjrzyjmy się apokaliptycznym snom z kilku różnych stron, sprawdźmy, jak wiele ze współczesnych idei ma swoje źródło właśnie w nich, a zimnowojenna zawierucha połączona z lękami końca świata i technologicznym postępem może nam przynieść całkiem nowe spojrzenie na człowieka.

"Książka Piotra Jezierskiego opowiada o niezbywalnym elemencie człowieczeństwa, jakimi są strach i trwoga, nasilające się zwłaszcza wówczas, kiedy nauczyliśmy się myśleć o własnej egzystencji w kategoriach ryzyka. Od tego momentu nic już nie jest pewne, a bać zaczynamy się na co dzień - zarówno jako przedstawiciele gatunku, jak i jednostki, na które niebezpieczeństwa czyhają zawsze i wszędzie. Nadzieja i strach to dwie strony tej samej monety" - prof. Wojciech Józef Burszta

Książka „Siła strachu. Wpływ Apokalipsy i lęków zimnowojennych na wybrane nurty kultury popularnej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Kaziki.

Książka posiada 227 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Siła strachu. Wpływ Apokalipsy i lęków zimnowojennych na wybrane nurty..."
Piotr Jezierski - autor m.in.:
Kochankowie brzydszej córki - okładka książki
Kochankowie brzydszej córki Piotr Jezierski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Allen Ginsberg w Polsce - okładka książki
Allen Ginsberg w Polsce Andrzej Pietrasz
Tradycyjne wierzenia ludowe Tajwanu - okładka książki
Tradycyjne wierzenia ludowe Tajwanu Juan Chang-rue, Roman Sławiński (tłum.)