pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Siła i ogień

Autor książki:

Sławomir Bylina

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 186 s.
EAN: 9788382700022
ISBN: 978-83-8270-002-2
Data: 2021-09-30
47.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

10 lat istnienia Jednostki Wojskowej AGAT to doskonała okazja do szerszego jej przedstawienia. W powszechnej świadomości Wojska Specjalne są kojarzone głównie z takimi jednostkami, jak: GROM, Formoza czy komandosi, NIL i właśnie AGAT to mniej znani członkowie tej społeczności.
Prezentowana pozycja jest pierwszą tak szeroko opisującą Jednostkę Wojskową AGAT. Znajdziemy w niej okoliczności i historię powstania tej formacji z dość szczegółowo opisanymi pierwszymi latami istnienia. Osobny rozdział poświęcony został tradycjom, ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych z powstaniami śląskimi. Jest to bardzo cenne, ponieważ działanie grupy Wawelberga i oddziału kpt. Oszki są stosunkowo mało znane. Dziedziczenie właśnie tych tradycji jest dla jednostki ze Śląska niezwykle znamienne. Dalszą część książki zajmują treści związane z zadaniami, ich realizacją w kraju i za granicą, rekrutacją i szkoleniem, czyli tak naprawdę tym, co jest esencją działalności każdej jednostki wojskowej. Spotkamy tutaj również szczegóły związane z realizacją słynnej już selekcji. Wiedza bardzo przydatna dla kandydatów do służby w jednostce.

Książka "Siła i ogień" - Sławomir Bylina - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 186 stron i została wydana w 2021 r. Cena 47.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]