pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje

Autor książki:

Charlie LeDuff

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
EAN: 9788380498426
ISBN: 978-83-8049-842-6
Data: 2019-04-24
31.15 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nowa książka autora nagrodzonej Pulitzerem "Detroit. Sekcja zwłok Ameryki"!
Charlie Le Duff, ekscentryczny amerykański dziennikarz, wraz z ekipą telewizyjną rusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, oddając głos tym, których na co dzień nikt nie chce słuchać. Biali mężczyźni ciężko pracujący przy wydobyciu ropy, meksykańscy imigranci docierający do USA wpław przez Rio Grande, czarnoskórzy mieszkańcy Baltimore i Detroit żyjący na marginesie społeczeństwa, samotne matki płacące krocie za wodę niezdatną do picia i wielu innych, których poza Le Duffem wysłuchała tylko urna wyborcza.

Ostatnie wybory prezydenckie w USA nie należały do elit z Nowego Jorku, Los Angeles czy Waszyngtonu. Należały do ludzi, jak pisze autor, mieszkających w samym butwiejącym środku, w miejscu, którego nie widać z gabinetów na obu wybrzeżach ani z drapaczy chmur, gdzie ulokowały się medialne elity. Te wybory nie należały do garniturów. Należały do flaneli.

Le Duff nie przebiera w środkach i przekraczając niejedną granicę, obnaża to, co w polityce najgorsze - łapówkarstwo, bezczelność, oderwanie od rzeczywistości i bezkarność. Pokazuje też ignorancję mediów, które zamiast pochylać się nad najsłabszym, poklepują po plecach najsilniejszych.

A więc, Panie i Panowie, zapraszamy! Przed wami niespotykany pokaz pychy, arogancji i głupoty. Degrengolada, cyrk na kółkach, burdel, kipisz? Krótko mówiąc - prawdziwy shitshow!

Książka "Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje" - Charlie LeDuff - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r. Cena 31.15 zł. Zapraszamy na zakupy!