pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze

Autor książki:

Stephanie Land

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788380499430
ISBN: 978-83-8049-943-0
Data: 2019-11-19
27.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bestseller "New York Timesa"
Czasami jedna zła decyzja ma wpływ na całe życie. Tak było, kiedy Stephanie związała się z niewłaściwym mężczyzną. To miała być tylko wakacyjna przygoda - a jednak kilkanaście miesięcy później Stephanie mieszkała z agresywnym Jamie em i ich małą córeczką, nieplanowanym, ale kochanym dzieckiem. Kiedy postanowiła zerwać z chłopakiem i zawalczyć o niezależność, przekonała się, że ciężka praca i determinacja czasem nie wystarczą, by utrzymać się na powierzchni.

"Sprzątaczka" to nie tylko niezwykle ciekawa, chwilami szokująca relacja Stephanie z pracy przy sprzątaniu domów, opis warunków zatrudnienia, stosunków z pracodawcami i klientami. To również wstrząsająca opowieść o ubóstwie w Stanach Zjednoczonych. To historia ludzi, którzy nie są w stanie zarobić na życie, chociaż dają z siebie wszystko. Korzystając ze skomplikowanego systemu rządowych programów pomocowych, narażają się na pogardę nieznajomych, którzy nie wahają się wygłaszać swoich ocen publicznie. Wpadają też w swoistą pułapkę - nawet niewielki wzrost dochodów może sprawić, że utracą pomoc, od której zależy ich przetrwanie, i znów popadną w nędzę?
"Żadna praca nie hańbi", słyszeliśmy od dzieciństwa. Ale mówiono nam też, że każdy jest kowalem swojego losu. Czy uwierzyliśmy, że ubóstwo to rodzaj patologii, a biedni sami są sobie winni? Książka Stephanie Land skutecznie pomaga zweryfikować te sądy.

"Dla czytelników, którzy uważają, że ludzie żyjący poniżej poziomu ubóstwa są leniwi i/lub niesprawni intelektualnie, ta opowieść jest konieczną surową korektą [...]. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy nigdy nie borykali się z biedą."

"Kirkus Reviews"

"Napisany z głębi serca, mocny debiut. [...] Miłość Land do córki przepaja strony tej pięknej opowieści o determinacji i przetrwaniu." "Publishers Weekly"
"Trzeba nam więcej takich książek - Stephanie Land, zaglądając za lodówkę i pod kanapę, opowiada o obu stronach barykady nierówności. A żadna z nich nie jest taka, jakbyście oczekiwali."

Barbara Ehrenreich
"Barwna, wciągająca książka o borykaniu się z biedą [...], nieustannej frustracji z powodu braku poczucia bezpieczeństwa, o tym, że nasze społeczeństwo jest systemowo zaprojektowane, by biedni pozostawali biedni, oraz o poniżaniu biedy przez niewzruszoną demokrację." Roxane Gay
"Książka Stephanie Land ściska za serce i dobitnie przypomina, że z amerykańskim snem coś poszło nie tak. Autorka oddaje głos milionom "pracujących ubogich", harujących w kraju, który ich potrzebuje, ale nie chce zauważać. Smutna, a jednak pełna nadziei opowieść o "byciu poza" i zaglądaniu do środka. Land sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, jakbyśmy się czuli, szorując i odkurzając dobra, które zawsze wydawały się nam poza zasięgiem." Steve Dublanica
"Stephanie Land należy do milionów samotnych matek, zmuszonych do wyciskania krwi z kamienia. Jest równocześnie dawnym i nowym rodzajem amerykańskiego bohatera. Taka opowieść o wytrwałości i miłości nigdy nie była bardziej potrzebna." Domenica Ruta

Książka "Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze" - Stephanie Land - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.