pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sherlock Holmes. Tom 2. Dolina trwogi. Przygody Sherlocka Holmesa....
Tytuł książki:

Sherlock Holmes. Tom 2. Dolina trwogi. Przygody Sherlocka Holmesa. Szpargały Sherlocka Holmesa

Autor książki:

Arthur Conan Doyle

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 839 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788381166294
ISBN: 978-83-8116-629-4
Data: 2019-05-27
37.50  49.00  11.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

NOWE WYDANIE Z ORYGINALNYMI
ILUSTRACJAMI SIDNEYA PAGETA!
DOLINA TRWOGI
Sherlock Holmes i doktor Watson otrzymują zaszyfrowany list od podwładnego geniusza zła, profesora Moriarty?ego. List zapowiada rychłe zabójstwo niejakiego Johna Douglasa, który faktycznie niebawem ginie. Podejrzenia o dokonanie tej zagadkowej zbrodni bogacza o tajemniczej, nieznanej nikomu przeszłości początkowo padają na osoby z otoczenia ofiary, z czasem prowadzą jednak detektywów do Stanów Zjednoczonych, areny działania morderczego stowarzyszenia działającego pod przykrywką masonerii?
PRZYGODY SHERLOCKA HOLMESA
Detektywi z Baker Street rozwiązują szereg kolejnych skomplikowanych łamigłówek kryminalnych, których motywem przewodnim są zło, chciwość, zemsta i zdrada.

W jednej z nich dziedziczny król Czech, Wilhelm Gottsreich Sigismond von Ormstein, poszukuje szantażującej go byłej kochanki, Irene Adler, primadonny Opery Warszawskiej. Pomiędzy Holmesem a kobietą nawiązuje się dziwna więź?
W innej zostaje zamordowany właściciel małego folwarku, Australijczyk Mc Carthy. Kiedy podejrzenie pada na jego syna, ten zdradza w trakcie procesu, że jego ojciec przed śmiercią wypowiedział tajemnicze słowo "szczur"?
Pewnego dnia Sherlocka Holmesa odwiedza panna Helena Stoner w sprawie niewyjaśnionej śmierci swojej siostry, Julii, która przed śmiercią wypowiedziała tajemnicze słowa: "To była przepaska! Nakrapiana przepaska!". Detektywi będą musieli stawić czoła społecznym stereotypom i sprawdzić, czy z tą śmiercią mają coś wspólnego obozujący nieopodal domu Cyganie?
SZPARGAŁY SHERLOCKA HOLMESA
Sherlock Holmes i doktor Watson na tropie wszechobecnego zła w serii błyskotliwych opowieści kryminalnych. W finałowym opowiadaniu Ostatnia zagadka Holmes wreszcie ściera się w bezpośrednim starciu ze swym odwiecznym wrogiem, profesorem Jamesem Moriartym, obdarzonym niezwykłymi zdolnościami matematycznymi "Napoleonem zbrodni", który swą ponadprzeciętną mądrość i inteligencję wykorzystał do stworzenia ogólnoświatowej organizacji przestępczej. Po serii mordów dokonanych przez ludzi Moriarty ego w Londynie Holmes jest już bardzo bliski dopadnięcia złoczyńcy, co uważa za swój moralny obowiązek wobec społeczeństwa. Obydwaj adwersarze spotykają się wreszcie w szwajcarskim kurorcie nieopodal wodospadu Reichenbach?
KOMPLETNA EDYCJA PRZYGÓD NAJSŁYNNIEJSZEGO DETEKTYWA WSZECH CZASÓW!

Książka "Sherlock Holmes. Tom 2. Dolina trwogi. Przygody Sherlocka Holmesa. Szpargały Sherlocka Holmesa" - Arthur Conan Doyle - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 839 stron i została wydana w 2019 r. Cena 37.50 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Arthur Conan Doyle - autor m.in.:
Produkty podobne: