pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Septuaginta. Prymasowska Seria Biblijna
Tytuł książki:

Septuaginta. Prymasowska Seria Biblijna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1664 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788378290407
ISBN: 978-83-7829-040-7
Data: 2013-09-05
Cena wydawcy: 280.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Słownik teologii św. Pawła
Słownik teologii św. Pawła 128.75 zł pozycja dostępna!
Przekład Septuaginty, czyli greckiej wersji Biblii, na język polski to wydarzenie prawdziwie historyczne. Jest tak zarówno dlatego, że stanowi pierwsze tego typu i niezwykle ambitne przedsięwzięcie w naszej kulturze religijnej oraz teologicznej, jak i z tego względu, iż Septuaginta to dzieło absolutnie wyjątkowe, wpisane w samo sedno historii zbawienia utrwalonej na kartach ksiąg świętych biblijnego Izraela.

Dobrze, że ks. prof. Remigiusz Popowski SDB, wielce zasłużony autorytet naukowy, autor przekładu Nowego Testamentu na język polski wydanego w Wielkim Jubileuszu Roku 2000, podjął się żmudnego trudu przetłumaczenia na polski całej pierwszej części Biblii chrześcijańskiej z jej czcigodnej wersji greckiej. Otrzymaliśmy dzięki temu dzieło pionierskie i wyjątkowe, potrzebne nie tylko do zestawiania i porównywania z Biblią Hebrajską, kilkakrotnie w ostatnich dekadach przełożoną na nasz język, lecz również do ukazania wielopostaciowości i bogactwa judaizmu biblijnego, który poprzedził zaistnienie oraz rozejście się dróg chrześcijaństwa i judaizmu rabinicznego. Biorąc do ręki Septuagintę czyli Biblię Grecką, sięgamy do wspólnych korzeni obu siostrzanych religii, czyli do korzeni Kościoła i Synagogi, lepiej poznając to, co nas łączy, oraz to, co nas dzieli. Dzięki temu możemy też jeszcze lepiej wsłuchać się w głos Boga, który ponad dwa tysiące lat temu przemówił po grecku, zaś od tamtej pory niestrudzenie przemawia do wszystkich ufnie otwierających się na dary Ducha Świętego, który w dzień Pięćdziesiątnicy zstąpił na zebranych w jerozolimskim Wieczerniku.

Książka "Septuaginta. Prymasowska Seria Biblijna" - ks. Remigiusz Popowski SDB - oprawa twarda - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 1664 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Remigiusz Popowski SDB - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ekumenizm w posoborowym półwieczu. - okładka książki

Ekumenizm w posoborowym półwieczu. Sukcesy i trudności...

ks. Marcin Składanowski, Tadeusz Syczewski (red.)