pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym jak działać gdy emocje biorą...
książka:

Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym jak działać gdy emocje biorą górę

Dane szczegółowe:
Wydawca: Znak Emotikon
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788324051311
ISBN: 978-83-2405-131-1
Data: 2019-05-16
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym jak działać gdy emocje biorą górę - Agnieszka Stążka-Gawrysiak - opis książki:

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach! Razem z przedszkolakami, Kubą i Leną, poznajcie proste sposoby na opanowanie się, gdy emocje biorą górę.

Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę to historie, które mogą się przytrafić każdemu przedszkolakowi (i rodzicowi!):
-spory na placu zabaw,
-marudzenie przy kolacji,
-nagłe wybuchy złości o błahostki.

Razem z Kubą i Leną dzieci poznają lepsze rozwiązania trudnych sytuacji. A krótkie ramki dla rodzica pozwalają zrozumieć podejście Self-Reg i ułatwiają korzystanie z niego na co dzień.

Choć rzadko o tym myślimy, dzieci często odczuwają stres. Nowe sytuacje, presja czasu, nagromadzenie bodźców - to wszystko sprawia, że trudno im poradzić sobie z napięciem. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że zwykłe dyscyplinowanie uczy dziecko samokontroli, ukrywania swoich emocji i tłumienia potrzeb. Self-Reg to samoregulacja. Metoda, która pozwala opanować nadmierny stres i zlikwidować przyczynę złego samopoczucia, a nie tłumić samo zachowanie, które z niego wynika. Dzięki niej mądrze wesprzesz swoje dziecko.

Do wspólnego czytania z dzieckiem
Agnieszka Stążka-Gawrysiak - ekonomistka, trenerka Self-Reg, coach. W czerwcu 2018 roku jako pierwsza osoba w Polsce uzyskała certyfikat Self-Reg drugiego stopnia (Facilitator) kanadyjskiego MEHRIT Centre. Mama trzech synów w wieku od niespełna dwóch do siedmiu lat. Prowadzi blog dylematki.eu, który poświęcony jest dylematom świadomego macierzyństwa i narzędziom rozwoju osobistego rodzica, m.in. Self-Reg.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka „Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym jak działać gdy emocje biorą górę” - oprawa twarda - Wydawnictwo Znak Emotikon.

Książka posiada 128 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym jak działać gdy emocje biorą..."
Agnieszka Stążka-Gawrysiak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: