pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sektor Polska

Dane szczegółowe:
Wydawca: PATRIA MEDIA Adam Chmielecki
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788393888832
ISBN: 978-83-9388-883-2
Data: 2018-07-19
28.20  39.90  11.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka "Sektor Polska. Kibice, historia, patriotyzm" opowiada o fenomenie patriotycznego zaangażowania polskich kibiców, którzy - nawiązując do tradycji wspierania antykomunistycznego oporu w latach 80. - od blisko dekady organizują uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych, wspierają Polaków na Kresach, domagają się rozliczenia zbrodni systemu komunistycznego w Polsce i przygotowują patriotyczne oprawy meczów.

Szalikowcy, pseudokibice, kibole, ultrasi, chuligani? ale też ludzie ciekawi historii Polski i swoich małych ojczyzn, aktywni działacze społeczni w środowiskach lokalnych, zaangażowani i świadomi patrioci. Środowisko kibicowskie, tak jak każde inne, nie jest wolne od słabości i błędów. Ale od wielu lat pokazuje nam, że są sprawy ważniejsze od nas samych, od partykularnych i ostrych podziałów - to wspólne wartości i tradycja, wiara, pamięć o bohaterach z przeszłości, pomoc rodakom, Ojczyzna. To wspólny sektor "Polska".

Ksiądz Jarosław Wąsowicz SDB (ur. 1973 r.) - salezjanin, doktor historii, publicysta. Były członek Federacji Młodzieży Walczącej, autor lub współautor kilkunastu książek. Nazywany nieformalnym kapelanem polskich kibiców. Inicjator Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, Różańca Kibiców i wielu innych akcji społecznych i religijnych.

Książka "Sektor Polska. Kibice, historia, patriotyzm" ks. Jarosława Wąsowicza ukazała się nakładem wydawnictwa Patria Media. Patronat medialny objęły nad nią "Gazeta Polska", "Gazeta Polska Codziennie", "Magazyn Solidarność", "Don Bosco", Telewizja Republika oraz portal Niezalezna.pl.

Książka "Sektor Polska" - ks. Jarosław Wąsowicz SDB - oprawa miękka - Wydawnictwo PATRIA MEDIA Adam Chmielecki. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.20 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]