pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sekrety Słupska i okolic

Autor książki:

Przemysław Woś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księży Młyn
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 132 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377296363
ISBN: 978-83-7729-636-3
Data: 2021-11-08
28.39  39.90  11.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Mamy dowody, że w Słupsku i jego okolicach zaskoczenie to dla mieszkańców codzienność. W kwietniowy poranek 1928 roku ogromne cygaro wolno osiadło na ziemię w bazie w Jezierzycach. Wieść o nieoczekiwanej wizycie niezwykłego śmiałka Umberta Nobilego szybko obiegła Słupsk. A miał to być zwykły dzień Delikatne pukanie do drzwi wyrwało z popołudniowego czerwcowego letargu lokatorów domu przy ulicy Traugutta 18, którzy niespodziewanie będą musieli zdradzić tajemnicę rodziny von Kleist. Słupski Chłopczyk nie daje się tak łatwo zaskoczyć i postanawia sam zawojować świat swoim smakiem! Hrabina von Massow spogląda na niego zaskoczona. Przecież nigdzie nie była tak szczęśliwa jak na Pomorzu, pod Miastkiem. Swoje miejsce w Spichlerzach Sztuki odnalazł nawet politycznie niebezpieczny Witkacy.

Dzięki Heinrichowi von Stephanowi roześmiane panie opalające się na pięknej plaży Ustki popołudniu wyślą karty pocztowe. Zszokowane odkryją aż dziewięć nazw tej miejscowości! Kino Millenium od początku wiedziało, że dobra nazwa przyciągnie tłumy i aż sześćdziesiąt tysięcy serc zabiło szybciej na wyjątkowych seansach. Oby biły zdrowo, bo słupski szpital za siedem miliardów to nadal zagadka! Niespodzianki nigdy się nie kończą W 2020 roku na Starym Mieście archeolodzy znaleźli coś, czego zupełnie się nie spodziewali - bardzo dobrze zachowane sklepienie piwnicy z czerwonej cegły. Co jest w środku Zajrzyj tam, czytając niepowtarzalne Sekrety Słupska i okolic. PS Jeden sekret zdradzimy już teraz. Witkacy w Słupsku nigdy nie był! Ale przekazuje wiadomość o książce: Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

Książka "Sekrety Słupska i okolic" - Przemysław Woś - oprawa twarda - Wydawnictwo Księży Młyn. Książka posiada 132 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]