pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sekrety ludzkiego czasu

Autor książki:

Marian Golka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Narodowe Centrum Kultury
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
EAN: 9788379824229
ISBN: 978-83-7982-422-9
Data: 2021-09-10
26.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorska monografia prof. Mariana Golki, dotycząca pojęcia czasu, analizowanego w różnych ujęciach, w różnych epokach, z punktu widzenia różnych kultur. Autor przytacza spojrzenia na czas prezentowane przez pisarzy, filozofów i myślicieli oraz rozważa zagadnienia związane z czasem, z którymi stykamy się na co dzień. Co oznacza zawsze, nigdy, teraz? Dlaczego czas czasem leci, a czasem się wlecze? Czy rzeczywiście potrafi leczyć? Jak i kiedy można się z nim pogodzić?
Choć czas determinuje ludzkie życie, w najogólniejszych ramach wyznaczając brzegowe warunki trwania tego życia, to w licznych sytuacjach, w jakich znajduje się człowiek, nie tylko czas wpływa na człowieka i jego zachowania, ale to przede wszystkim postawy człowieka, jego kultura i sytuacja oddziałują na pojmowanie czasu, na stosunek do niego i odczucia względem niego. Tak więc zawsze, gdy mówi się o wzajemnych relacjach czasu i człowieka, to tak naprawdę mówi się o człowieku i jego społeczno-kulturowym usytuowaniu.
- fragment Wstępu

Książka "Sekrety ludzkiego czasu" - Marian Golka - oprawa miękka - Wydawnictwo Narodowe Centrum Kultury. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.