pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Sędzia w Auschwitz. Sędzia SS Konrad Morgen i jego walka z korupcją...
książka:

Sędzia w Auschwitz. Sędzia SS Konrad Morgen i jego walka z korupcją oraz nielegalnymi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376746746
ISBN: 978-83-7674-674-6
Data: 2018-08-06
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Sędzia w Auschwitz. Sędzia SS Konrad Morgen i jego walka z korupcją oraz nielegalnymi - Ruth Rendell - opis książki:

Gdzie leży granica pomiędzy sprawiedliwością a obłudą?
Badając sprawę pewnej paczki ze złotem, wysłanej przez jednego z techników z obozu koncentracyjnego Auschwitz do żony, Konrad Morgen przekonał się, że tego typu praktyki to codzienność. Przechwycona przesyłka okazała się wierzchołkiem góry lodowej nielegalnego procederu kradzieży, korupcji i przemytu, rozgrywającego się w obozach. Na miejscu, w Auschwitz, Morgen zaobserwował także, iż załoga obozu regularnie dopuszcza się samowolnych zbrodni na więźniach. W cieniu pracujących pełną parą komór gazowych postanowił więc tropić owe "nielegalne" morderstwa.

Przenosząc się na kolejne placówki z rozkazu Reichsführera SS Heinricha Himmlera, Morgen wizytuje także inne obozy na obszarach mu podległych: Hertogenbosch/Vught, Kraków Płaszów, Majdanek. Bada przypadek aresztowanego w KL Buchenwald Karla Kocha i jego zboczonej żony Ilse. Za jego sprawą Koch zostaje ostatecznie skazany na śmierć i trafia przed pluton egzekucyjny na tydzień przed zajęciem obozu przez Amerykanów.

Z ośmiuset wszczętych przez Morgena spraw dwieście kończy się wyrokami skazującymi, pięć wniosków o wszczęcie sprawy wobec komendantów umorzono.

Po wojnie Morgen występuje jako świadek w głośnych procesach zbrodniarzy wojennych, m.in. w procesach norymberskich i w drugim procesie oświęcimskim we Frankfurcie nad Menem. W czasie procesu w Norymberdze określa SS jako praworządną organizację, która nie miała nic wspólnego z zagładą Żydów?
Kevin Prenger
Urodził się w 1980 roku, mieszka w Holandii. Jest redaktorem naczelnym Go2War2.nl, największego holenderskiego portalu poświęconego II wojnie światowej.

W swym dorobku autorskim posiada liczne artykuły zamieszczane m.in. w portalu Historiek.net oraz czasopiśmie "Wereld in Oorlog" ("Świat w stanie wojny").

Przez swoje publikacje stara się rzucać światło na mniej znane aspekty II wojny światowej oraz holocaustu.

Książka „Sędzia w Auschwitz. Sędzia SS Konrad Morgen i jego walka z korupcją oraz nielegalnymi” - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Replika.

Książka posiada 336 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sędzia w Auschwitz. Sędzia SS Konrad Morgen i jego walka z korupcją..."
Ruth Rendell - autor m.in.:
Wilk na rzeź - okładka książki
Wilk na rzeź Ruth Rendell;
Grzechy ojców - okładka książki
Grzechy ojców Ruth Rendell;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Auschwitz The residence of death - okładka książki
Auschwitz The residence of death Rezydencja śmierci... Teresa Świebocka, Henryk Świebocki
Wojny Bałtyckie - okładka książki
Wojny Bałtyckie Witold Hubert