pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Scenariusze. Tom III

Autor książki:

Lech Majewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 145x235 mm
EAN: 9788380624412
ISBN: 978-83-8062-441-2
Data: 2019-01-30
31.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

BEUYS
SZKLANE USTA
OGRÓD ROZKOSZY ZIEMSKICH
MŁYN I KRZYŻ
ONIRICA
BEUYS
Opowieść o słynnym niemieckim szamanie sztuki współczesnej, dokonującym symbolicznych aktów ekspiacji zbrodni i traum swojego nardu po drugiej wojnie światowej.

SZKLANE USTA
Poemat filmowy wyznaczający nowe wymiary narracji i percepcji złożony w fabularną całość z wideoartów cyklu Krew Poety, które uświetniły otwarcie retrospektywy Majewskiego w Museum of Modern Art. W Nowym Jorku. Bohaterem filmu jest poeta leczący się w szpitalu i jego wewnętrzna rzeczywistość. Lech Majewski stworzył film o estetyce pięknej i niepokojącej - napisała recenzentka New York Times a.

OGRÓD ROZKOSZY ZIEMSKICH
Love story dziejąca się w Wenecji; główna nagroda na Festiwalu Filmowym w Rzymie. Claudia i Chris poznają się w Londynie i zakochują od pierwszego wejrzenia. Łączy ich pasja odcyfrowywania ukrytego języka symboli. Gdy filmują detale Ogrodu rozkoszy ziemskich Hieronima Boscha, Claudia - niczym Beatrycze Dantego - prowadzi Chrisa przez gąszcz znaczeń. Adaptacja powieści Majewskiego Metafizyka.

MŁYN I KRZYŻ
Film inspirowany obrazem Petera Bruegla Droga na Kalwarię; wyzwanie, które zaowocowało trzyletnią, wymagającą cierpliwości i wyobraźni pracą nad zbudowaniem wielu warstw, z których złożony jest każdy kadr. W rolę Bruegla wcielił się Rutger Hauer; kolekcjonera jego obrazów zagrał Michael York; Marię zaś - Charlotte Rampling.

ONIRICA
Adam w wypadku samochodowym stracił swoich najbliższych. W tężejącej atmosferze na dramat osobisty nakłada się tragedia narodu; powodzie, pożary i katastrofa samolotu prezydenckiego. Adam porzuca pracę wykładowcy literatury i zostaje kasjerem w supermarkecie. Jedyną lekturą tego mrocznego czasu staje się Boska Komedia Dantego.

Książka "Scenariusze. Tom III" - Lech Majewski - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2019 r. Cena 31.26 zł. Zapraszamy na zakupy!