pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sarmacja. Obalanie mitów
Tytuł książki:

Sarmacja. Obalanie mitów

Autor książki:

Jacek Kowalski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 354 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788394613174
ISBN: 978-83-935847-7-2
Data: 2016-10-13
25.26  37.00  11.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Czasy sarmackie - Złota Wolność czy anarchia, która rozsadziła Rzeczpospolitą od środka? Kołtuneria mimo podgolonych łbów, czy złoty wiek kultury polskiej? W dodatku - podobno w katolickiej Sarmacji nietolerancja panowała, zaś polskie Kresy były krwawą kolonią, na której Rusini eksploatowani byli jak Murzyni?
Czym była Sarmacja? Cóż to za zjawisko wokół którego nagromadziło się tak wiele mitów i przekłamań a tylu z nas sądzi, że o sarmacji wypada mówić wyłącznie negatywnie - na wszelki wypadek nie weryfikując faktów?
Jacek Kowalski - historyk sztuki, wykładowca akademicki, poeta i pieśniarz, w brawurowo opowiedzianych gawędach odczarowuje czarną legendę sarmacji, odrapując historyczną prawdę z zabobonów, które się do niej przylepiły. Autor zabiera nas w podróż w zapuszczone rejony naszej historii, ukazując unikatowość kultury sarmackiej, jej bogactwo i rozmach. Ogromna erudycja autora, ciepły humor i prowokacyjne tezy, które stawia oprowadzając nas po zapomnianych zakamarkach ojczystych dziejów, dają gwarancję, że książka będzie dla Czytelnika nie tylko kopalnią wiedzy ale i intelektualną ucztą, po której z dumą będziemy myśleć o naszych przodkach.

Książka "Sarmacja. Obalanie mitów" - Jacek Kowalski - oprawa miękka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 354 stron i została wydana w 2016 r. Cena 25.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Kowalski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wilcze tropy cz. 5. Żelazny - okładka książki

Wilcze tropy cz. 5. Żelazny

Zdzisław Badocha
Świat Chrystusa. Tom 1 - okładka książki

Świat Chrystusa. Tom 1

Wojciech Roszkowski
Produkty podobne:
Złota wolność - okładka książki

Złota wolność

Zofia Kossak
Polska Jagiellonów - okładka książki

Polska Jagiellonów

Paweł Jasienica
W krainie dębów i krwi - okładka książki

W krainie dębów i krwi

Jadwiga Skibińska-Podbielska