pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie
Tytuł książki:

Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie

Autor książki:

Beata Kosińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arystoteles
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 60 s.
Wymiar: 210x295 mm
EAN: 9788380383487
ISBN: 978-83-8038-348-7
Data: 2018-07-02
11.03  15.99  4.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Lourdes, La Salette, Fatima czy Guadalupe - te nazwy znane są szerszemu gronu. Ale Gietrzwałd? Gdzie znajduje się to miejsce? Dlaczego powinno być rozsławione na cały świat? Co się tam wydarzyło? Wiele pytań można zadać, a przecież Gietrzwałd to jedyne uznane przez Kościół katolicki miejsce objawień maryjnych w naszym kraju. Życie sanktuarium gietrzwałdzkiego odmierzane jest rytmem dzwonów wzywających wiernych na modlitwę do bazyliki na wzgórzu. Tam trzykrotnie w ciągu dnia odmawiany jest różaniec, na koniec każdej Mszy św. Przybywają
tu pątnicy z różnych zakątków Polski i nie tylko. Nie ma już klonu, na którym sto czterdzieści lat temu Matka Boża ukazała się dwóm dziewczynkom, ale jest niepozorna kapliczka, typowa dla warmińskiego krajobrazu.

Mimo upływu lat i mimo zmienionych warunków społecznych, politycznych i kościelnych Gietrzwałd nie stracił znaczenia. Wartości, jakie wniosły objawienia Najświętszej Maryi Panny, nadal są żywe i w dalszym ciągu owocują. Kustosze sanktuarium maryjnego, księża kanonicy regularni laterańscy, oznajmiają, że w ostatnich latach do Gietrzwałdu przybywa rocznie około miliona pątników ze wszystkich stron świata. Warto zapoznać się z tym miejscem, odkryć jego historię i powierzyć się Matce Bożej Gietrzwałdzkiej.

Książka "Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie" - Beata Kosińska - oprawa twarda - Wydawnictwo Arystoteles. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2018 r. Cena 11.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Beata Kosińska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Serce za Serce - okładka książki

Serce za Serce

Anna Gąsior
Produkty podobne:
Sanktuaria Maryjne Europy - okładka książki

Sanktuaria Maryjne Europy

Domenico Marcucci
Sanktuaria Maryjne Europy - okładka książki

Sanktuaria Maryjne Europy

Domenico Mercucci