pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Samorząd terytorialny w Polsce i Portugalii. Analiza prawnoporównawcza
książka:

Samorząd terytorialny w Polsce i Portugalii. Analiza prawnoporównawcza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 528 s.
EAN: 9788326482212
ISBN: 9788326482212
Data: 2015-08-28
pozycja niedostępna

Samorząd terytorialny w Polsce i Portugalii. Analiza prawnoporównawcza - Bogdan Dolnicki - opis książki:

W opracowaniu zawarto analizę polskiego i portugalskiego ustroju samorządu terytorialnego oraz porównanie tych dwóch systemów administracji publicznej. Wśród omawianych tematów znalazły się zagadnienia mogące stanowić przyczynek do wzajemnej wymiany doświadczeń w zakresie szeroko rozumianej praktyki samorządu terytorialnego, takie jak: - konstytucyjne usytuowanie polskiego i portugalskiego samorządu terytorialnego w ustroju państwowym, - rola, znaczenie i zadania lokalnych oraz regionalnych jednostek samorządu terytorialnego, - pozycja prawna organów samorządowych.

Publikacja stanowi efekt międzynarodowego projektu badawczego zrealizowanego przez pracowników Katedry Prawa Samorządu Terytorialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz portugalskich pracowników naukowych wydziałów prawa Uniwersytetu Nova w Lizbonie, Uniwersytetu w Coimbrze oraz Uniwersytetu w Minho. Monografia, w polskiej i angielskiej wersji językowej, stanowi istotny wkład nie tylko w rozwój polskiej i portugalskiej nauki w zakresie prawa administracyjnego - jest także cennym źródłem wiedzy dla praktyków prawa samorządu terytorialnego.

Książka Samorząd terytorialny w Polsce i Portugalii. Analiza prawnoporównawcza - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 528 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Samorząd terytorialny w Polsce i Portugalii. Analiza prawnoporównawcza"
Bogdan Dolnicki (red.) - autor m.in.:
Samorząd terytorialny - okładka książki
Samorząd terytorialny Bogdan Dolnicki;
Jawność w samorządzie terytorialnym - okładka książki
Jawność w samorządzie terytorialnym Bogdan Dolnicki (red.);