pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Samoorganizacja w wielkomiejskim slumsie. Przykład Limy

Autor książki:

Karol Kurowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 214 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788323513209
ISBN: 978-83-2351-320-9
Data: 2013-12-23
35.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka przedstawia analizę samoorganizacyjnych praktyk mieszkańców marginalnych dzielnic Limy, zwanych równieżslumsami" bądździelnicami nędzy". Samorzutne współdziałanie jest tam jednym ze sposobów na poprawę warunków życia i zapewnienie rozwoju urbanistycznego. Nie stanowi ono jednak remedium na wszelkie bolączki - bywa obciążone licznymi ograniczeniami i poddawane ciężkim próbom, mającym swe źródło w partykularyzmie interesów, korupcji, niekompetencji czy nawet w zazdrości o odniesiony sukces. Książka poszukuje też odpowiedzi na pytania: co wpływa na uaktywnienie zbiorowego potencjału sprawczego, na ile jego przejawy zależą od uwarunkowań regionalnych i czy aktywność społeczna umacnia cnoty obywatelskie.

Badania przeprowadzone przez pana Kurowskiego w dzielnicy marginalnej są niezwykle cenne, twierdzę nawet, że unikatowe. Autor przeprowadził je w trudnym dla prowadzenia studium przypadku środowisku społecznym. [...] Studia z zakresu przestrzennego rozwoju dzielnic marginalnych, ich struktury oraz etapów rozwoju są dziś zastępowane przez analizy dotyczące ekologii społecznej i politycznej. Kwestie relacji między społeczeństwem lokalnym a władzą (formalną i nieformalną) zdominowały badania z zakresu marginalizacji w miastach Ameryki Łacińskiej. Przedstawiona praca [...] wpisuje się więc w najnowsze nurty badań społecznych dotyczących ubóstwa i marginalizacji. z recenzji prof. Mirosławy Czerny

Książka "Samoorganizacja w wielkomiejskim slumsie. Przykład Limy" - Karol Kurowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 214 stron i została wydana w 2013 r. Cena 35.98 zł. Zapraszamy na zakupy!