pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Sądowa kontrola innych niż decyzje i postanowienia aktów i czynności...
książka:

Sądowa kontrola innych niż decyzje i postanowienia aktów i czynności z zakresu administracji publicznej. Seria: Monografie prawnicze

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 364 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381281522
ISBN: 978-83-8128-152-2
Data: 2018-03-09
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna

Sądowa kontrola innych niż decyzje i postanowienia aktów i czynności z zakresu administracji publicznej. Seria: Monografie prawnicze - Łukasz M. Wyszomirski - opis książki:

Książka ta stanowi pierwsze monograficzne opracowanie instytucji aktów i czynności z zakresu administracji publicznej, dotyczących uprawnień lub obowiązków wynikających z przepisów prawa (art. 3 § 2 pkt 4 ustawy z 30.8.2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi) oraz postępowania przed sądami administracyjnymi w tych sprawach. Kategoria aktów i czynności, o których mowa w tej pracy, obejmuje działania administracji o bardzo różnym charakterze prawnym, w ramach niemal wszystkich gałęzi prawa administracyjnego. Działania te dotyczą tak sfery działalności gospodarczej (np. niektóre zalecenia i zarządzenia pokontrolne), jak i codziennych spraw każdego z nas (np. potwierdzenie skierowania na leczenie uzdrowiskowe, zameldowanie, wydanie paszportu). Ich cechą wspólną jest to, że dotykają sfery praw i obowiązków jednostki, lecz nie przybierają form decyzji ani postanowień. Zasadniczym przedmiotem rozważań pracy jest ustalenie, jakie środki prawne przysługują jednostce w celu obrony swoich praw, w szczególności które akty i czynności podlegają zaskarżeniu do sądu administracyjnego i jaki jest tryb postępowania w tych sprawach. Problematyka ta jest przedmiotem wielu rozbieżności w doktrynie prawa i orzecznictwie sądów administracyjnych. Książka ta systematyzuje istniejące stanowiska co do węzłowych problemów prawnych oraz przedstawia poglądy autora na te kwestie.

Książka „Sądowa kontrola innych niż decyzje i postanowienia aktów i czynności z zakresu administracji publicznej. Seria: Monografie prawnicze” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 364 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sądowa kontrola innych niż decyzje i postanowienia aktów i czynności..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Mediacje. Teoria i praktyka - okładka książki
Mediacje. Teoria i praktyka Ewa Gmurzyńska, Rafał Morek (red.)
Postępowanie administracyjne i - okładka książki
Postępowanie administracyjne i postępowanie przed... Wojciech Chróścielewski, Paweł Dańczak, Jan P. Tarno