pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rzeźby Marii z Dzieciątkiem o francuskiej proweniencji stylowej w...
Książki »
Tytuł książki:

Rzeźby Marii z Dzieciątkiem o francuskiej proweniencji stylowej w Małopolsce i na Spiszu w pierwszej połowie XIV wieku. Seria: Studia z Historii Sztuki Średniowiecznej Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tom VI

Autor książki:

Zoltán Gyalókay

Dane szczegółowe:
Wydawca: Societas Vistulana
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 214 s.
Wymiar: 205x295 mm
EAN: 9788361033905
ISBN: 978-83-61033-90-5
Data: 2016-11-22
47.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rzeźby Marii z Dzieciątkiem o francuskiej proweniencji stylowej w Małopolsce i na Spiszu w pierwszej połowie XIV wieku. Seria: Studia z Historii Sztuki Średniowiecznej Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tom VI - Zoltán Gyalókay - opis książki:

Publikacja dr Zoltána Gyalókayego stanowi wnikliwą analizę zespołu siedmiu figur Marii z Dzieciątkiem, które łączą cechy formalno-stylistyczne oraz pierwotna lokalizacja (Małopolska i Spisz). Autor nadaje przedmiotowi swych badań nową rangę, dowodząc, że wbrew twierdzeniom zawartym we wcześniejszej literaturze figury te charakteryzują cechy wskazujące na recepcję francuską, nie zaś lokalną. W toku wywodów autor odsłania także nieznany nurt powiązań artystycznych i personalno-historycznych elit społecznych ówczesnej Europy, ustalając, iż omawiane dzieła powstały na Węgrzech i w Polsce z inicjatywy kręgów królewskich Andegawenów i Piastów, mających kontakty z dworem francuskim. Te nowatorskie twierdzenia prowadzą do istotnego przewartościowania dotychczasowej chronologii rzeźb małopolsko-spiskich i są istotnym wkładem w poznanie dziejów artystycznych środkowo-wschodniej Europy XIV wieku.

Publikacja, podzielona na siedem rozdziałów, cechuje się klarowną kompozycją i logiczną sekwencją argumentacji. Uzupełnia ją obszerne i kompletne zestawienie bibliograficzne, indeksy oraz streszczenie w języku angielskim. Integralną częścią książki jest znakomity materiał ilustracyjny.

Seria: „Studia z Historii Sztuki Średniowiecznej Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego” ● tom VI

Książka „Rzeźby Marii z Dzieciątkiem o francuskiej proweniencji stylowej w Małopolsce i na Spiszu w pierwszej połowie XIV wieku. Seria: Studia z Historii Sztuki Średniowiecznej Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tom VI” - oprawa miękka - Wydawnictwo Societas Vistulana. Książka posiada 214 stron i została wydana w 2015 r. Cena 47.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rzeźby Marii z Dzieciątkiem o francuskiej proweniencji stylowej w..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Imagines pictae. Studia nad malarstwem - okładka książki
Imagines pictae. Studia nad malarstwem gotyckim... Wojciech Walanus, Marek Walczak (red.)
Obrazy miasta. Fotografia pomiędzy - okładka książki
Obrazy miasta. Fotografia pomiędzy dokumentem... Marcin Lachowski, Piotr Majewski (red.)
Między dokumentalnością a eksperymentem - okładka książki
Między dokumentalnością a eksperymentem Karolina Ziębińska-Lewandowska
Produkty podobne:
Imagines pictae. Studia nad malarstwem - okładka książki
Imagines pictae. Studia nad malarstwem gotyckim... Wojciech Walanus, Marek Walczak (red.)