pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę
Tytuł książki:

Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę

Dane szczegółowe:
Wydawca: Seidel-Przywecki
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 164 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788360956342
ISBN: 978-83-6095-634-2
Data: 2015-11-02
Cena wydawcy: 60.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Logistyka ogólna
Logistyka ogólna 49.91 zł pozycja dostępna!

Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę - Janusz R. Rak, Barbara Tchórzewska-Cieślak - opis książki:

Problematyka zawarta w niniejszym poradniku to efekt badań naukowych i odczucie pilnej potrzeby zwrócenia uwagi na obszar oceny niezawodności i bezpieczeństwa dostawy wody do odbiorców. Z systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę (SZZW) korzysta znaczący odsetek mieszkańców kraju. Projektowanie i eksploatację SZZW należy rozpatrywać nie tylko jako zagadnienie techniczne, ale jako problem interdyscyplinarny w sposób systemowy. Przynależność SZZW do infrastruktury krytycznej funkcjonowania aglomeracji miejskiej wymaga analiz i ocen związanych z niezawodnością i bezpieczeństwem.

Zaprezentowane podstawy naukowe opisu ryzyka w Systemach Zbiorowego Zaopatrzenia w Wodę zapewniają możliwość badania i adaptacji opracowanych metod w innych systemach komunalnych, takich jak: system usuwania i unieszkodliwiania ścieków, zaopatrzenia w ciepło i gaz ziemny. Analiza ryzyka może być też przydatna w planowaniu działań prewencyjnych związanych z zapobieganiem powstawania uszkodzeń, jak również w opracowaniu scenariuszy ratowniczych.

Bardzo istotna wydaje się szczegółowa analiza ryzyka dla poszczególnych etapów funkcjonowania podsystemu dystrybucji wody. Celem takiej analizy jest dostarczenie informacji niezbędnych do podejmowania decyzji związanych z jego redukcją. Określenie wielkości ryzyka związanego kolejno z projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją oraz ich sumy umożliwia odpowiednią reakcję na poszczególnych etapach, co w konsekwencji przyczynia się do zmniejszenia ryzyka funkcjonowania podsystemu.

Sterowanie i redukcja ryzyka w SZZW polega również na udoskonaleniu rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Związane z tym koszty powinny być analizowane i kalkulowane z uwzględnieniem wielokryterialnego procesu. Niezbędne jest więc ustalenie efektywności redukcji ryzyka z uwzględnieniem czynnika ekonomicznego.

Książka „Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę” - oprawa twarda - Wydawnictwo Seidel-Przywecki. Książka posiada 164 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Janusz R. Rak, Barbara Tchórzewska-Cieślak - autor m.in.: