pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Ryzyko pracodawcy
książka:

Ryzyko pracodawcy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 375 s.
Wymiar: 152x211 mm
EAN: 9788376010076
ISBN: 9788376010076
ISSN: 18974392
Data: 2009-02-10
pozycja niedostępna

Ryzyko pracodawcy - Łukasz Pisarczyk - opis książki:

"Ryzyko pracodawcy" to książka prezentująca specyficzną cechę stosunku pracy za jaką niewątpliwie można uznać dysproporcję w sposobie ukształtowania sytuacji prawnej pracownika i pracodawcy wobec zakłóceń powstających w trakcie realizacji stosunku pracy. Autor, wychodząc od tradycyjnego podziału na ryzyko gospodarcze, osobowe, techniczno-organizacyjne i socjalne, stara się określić istotę ryzyka pracodawcy, analizując instrumenty prawne, przy pomocy których dochodzi do obciążenia podmiotu zatrudniającego oraz sposoby, które pozwalają obciążenia te łagodzić.
W książce została również podjęta próba oceny dzisiejszych rozwiązań w kontekście celów deklarowanych przez ustawodawcę w systemie społecznej gospodarki rynkowej oraz dokonujących się zmian społeczno-gospodarczych.
Ryzyko pracodawcy zostało w książce przedstawione jako instytucja niezwykle złożona, związana z wieloma elementami treści stosunku pracy i w dużym stopniu decydująca o odrębności stosunku pracy od stosunków zobowiązaniowych prawa cywilnego. Niniejsza książka to w gruncie rzeczy jednak nie tylko opis jednej z instytucji prawa pracy, to również próba ukazania stosunku pracy i jego perspektyw rozwojowych w warunkach demokratycznego państwa i gospodarki rynkowej oraz wyzwań, przed jakimi staje Wspólnota Europejska w dobie globalizacji i kształtowania się opartego na wiedzy społeczeństwa informacyjnego.

Książka Ryzyko pracodawcy - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 375 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ryzyko pracodawcy"
Łukasz Pisarczyk - autor m.in.: