pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ryzyko, jakość prognoz a efektywność inwestowania na rynkach finansowych

Autor książki:

Jerzy Marcinkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788374173773
ISBN: 978-83-7417-377-3
Data: 2009-07-03
Cena wydawcy: 53.50 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Monografia Pana doktora Jerzego Marcinkowskiego wpisuje się w nurt badań analizy finansowych szeregów czasowych oraz teorii portfelowej, które stanowią metodologiczne podstawy teorii inwestycji finansowych. Problematyka badań cechuje się dużą złożonością i interdyscyplinarnością. Autor stawia sobie niezwykle trudne i ambitne zadanie identyfikacji źródeł ryzyka inwestycyjnego, sposobu jego pomiaru, analizy efektywności procesów inwestycji finansowych oraz analizy możliwości ograniczenia niekorzystnych dla inwestorów następstw niestabilności rynków finansowych. Do przeprowadzenia analizy procesów inwestycyjnych na rynkach finansowych Autor proponuje zaadaptować stosowane w przypadku analizy procesów ekonomicznych podejście składnikowe. Jest to oryginalna propozycja, dotychczas niezastosowana w znanej mi literaturze zagranicznej i krajowej z dziedziny analizy szeregów finansowych.
(z recenzji wydawniczej dr. hab. Piotra Chrzana)

Za najważniejsze osiągnięcia Autora przedstawione w pracy należy uznać: propozycję klasyfikacji warunków podejmowania decyzji, rodzaju inwestycji oraz strategii inwestycyjnych i własności miar ryzyka ze względu na efektywność procesu inwestowania na rynkach finansowych; dokonanie analizy wpływu wyboru instrumentarium matematycznego opisu procesów ewolucji wartości zmiennych ekonomicznych w czasie na możliwości sformułowania lokalnie efektywnych reguł inwestycyjnych; przeprowadzenie analizy własności miar ryzyka ze względu na rodzaj procesu generującego zmiany ceny instrumentu finansowego w czasie; analizę zasadności wykorzystania modeli ekonometrycznych do poprawy jakości prognoz. [...] Podjęcie przez Jerzego Marcinkowskiego tej ważnej, aktualnej i teoretycznie nowej tematyki dowodzi dużej intuicji badawczej Autora w doborze oryginalnego i trudnego tematu.
(z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Waldemara Tarczyńskiego)

Książka "Ryzyko, jakość prognoz a efektywność inwestowania na rynkach finansowych" - Jerzy Marcinkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2009 r.