pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rywalizacja, presja i agresja Federacji Rosyjskiej. Konsekwencje dla bezpieczeństwa międzynarodowego

Autor książki:

Mirosław Banasik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 350 s.
EAN: 9788366491328
ISBN: 978-83-6649-132-8
Data: 2021-03-12
65.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Monografia przedstawia teoretyczne i praktyczne aspekty prowadzenia przez Federację Rosyjską rywalizacji na arenie międzynarodowej. Prezentowane treści odnoszą się głównie do środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego, które jest kształtowane poprzez agresywnie prowadzoną politykę zagraniczną. Większość treści jest poświęcona charakterystyce instrumentów oddziaływania oraz mechanizmów ich stosowania do osiągania celów strategicznych Federacji Rosyjskiej. W monografii starano się dokonać oceny tych mechanizmów przez pryzmat zagrożeń kreowanych przez Federację Rosyjską oraz ich konsekwencji dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Na szczególną uwagę zasługują przedstawiony w monografii rosyjskie podejście do prowadzenia rywalizacji międzynarodowej, opierające się na koncepcji wojny nowej generacji.

Książka adresowana jest do przedstawicieli środowiska naukowego i akademickiego, zainteresowanych problematyką prowadzenia przez Federację Rosyjską rywalizacji na arenie międzynarodowej, zagrożeniami i ich konsekwencjami dla bezpieczeństwa, a także wykorzystaniem komponentu nuklearnego i broni precyzyjnego rażenia do osiągania celów strategicznych Moskwy.

Książka "Rywalizacja, presja i agresja Federacji Rosyjskiej. Konsekwencje dla bezpieczeństwa międzynarodowego" - Mirosław Banasik - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 350 stron i została wydana w 2021 r. Cena 65.52 zł. Zapraszamy na zakupy!