pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rozważna i romantyczna
Tytuł książki:

Rozważna i romantyczna

Autor książki:

Jane Austen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 220x140 mm
EAN: 9788381397391
ISBN: 978-83-8139-739-1
Data: 2020-12-09
Cena wydawcy: 48.85 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
Dobrawa pisze CV - okładka książki
Dobrawa pisze CV 22.75 zł

Ekskluzywna edycja limitowana oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu.
Po śmierci męża pani Dashwood wraz z dziećmi opuściła ukochany dom i zamieszkała w posiadłości Barton. Dwie z jej córek - panny na wydaniu - choć różne pod względem charakterów, tak samo szukają szczęścia i miłości. Uczuciowa, impulsywna Marianna marzy o mężczyźnie szarmanckim, wrażliwym, lubiącym te same lektury co ona. Łagodna i rozważna Eleonora odda serce jedynie człowiekowi spokojnemu i odpowiedzialnemu. Niestety świat, którym - zamiast prawdziwych uczuć - rządzi pozycja społeczna i pieniądz, może boleśnie rozczarować te pełne uroku, ufne kobiety
Jane Austen (1775-1817) - autorka utworów poświęconych życiu codziennemu angielskiej ziemiańskiej prowincji XIX wieku. Jej najbardziej znane powieści to: Rozważna i romantyczna, Duma i uprzedzenie, Emma oraz Mansfield Park. Celne obserwacje ówczesnego społeczeństwa i wnikliwe portrety psychologiczne kobiet sprawiają, że utwory Austen, chętnie ekranizowane, do dziś cieszą się popularnością.
W serii Angielski Ogród dotychczas ukazały się: Duma i uprzedzenie, Opactwo Northanger, Rozważna i romantyczna Jane Austen oraz Panie z Cranford, Północ i Południe, Żony i córki Elizabeth Gaskell. Kolejne tytuły już wkrótce.

Książka "Rozważna i romantyczna" - Jane Austen - oprawa twarda - Wydawnictwo Świat Książki. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jane Austen - autor m.in.: