pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rozgrzewka. Podstawy fizjologiczne i zastosowanie praktyczne

Autor książki:

Jan Chmura

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788320046717
ISBN: 978-83-2004-671-7
Data: 2014-02-26
103.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W publikacji czytelnik znajdzie najnowsze rozwiązania stosowane we współczesnej rozgrzewce i jej wpływ na wysiłek meczowy i treningowy. Uzyska także odpowiedzi na wiele kluczowych pytań, między innymi: jak osiągnąć próg psychomotoryczny zmęczenia, czy należy stosować ćwiczenia rozciągania statycznego w rozgrzewce przed meczem i treningiem, jak zapobiegać obniżeniu temperatury wewnątrzmięśniowej i pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego po zakończeniu rozgrzewki, po rozegraniu pierwszej połowy meczu, także u zawodników rezerwowych, jak często i w jakich ilościach nawadniać organizm w rozgrzewce przedmeczowej, dlaczego należy stosować indywidualizację obciążeń fizycznych w rozgrzewce. Dodatkowo dowie się również, jak przełamywać barierę zmęczenia w mózgu podczas treningu.

To tylko nieliczne pytania, na które czytelnik może znaleźć odpowiedzi i zastosować je w praktyce sportowej. Proponowana pozycja wydawnicza powinna przełamać dotychczasowe stereotypy.

Publikacja jest adresowana do studentów kierunków wychowania fizycznego, sportu, fizjoterapii oraz trenerów i instruktorów. Z pewnością zainteresuje także lekarzy medycyny sportowej oraz osoby zajmujące się kontrolą obciążeń fizycznych i sterowaniem treningu.

Książka "Rozgrzewka. Podstawy fizjologiczne i zastosowanie praktyczne" - Jan Chmura - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2014 r. Cena 103.31 zł. Zapraszamy na zakupy!