pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Adieu Varsovie

Autor książki:

Janka Kaempfer Louis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fame Art.
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 210x148 mm
EAN: 9788396438171
ISBN: 978-83-9643-817-1
Data: 2023-03-17
40.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka autorstwa Janki Kaempfer Louis jest niepozbawioną goryczy, ale również odwagi próbą rekonstrukcji biografii rodziny, której losy zaznaczyła wielka historia: Powstanie w Getcie Warszawskim, Powstanie Warszawskie oraz Wydarzenia Roku 1968.

Główną cezurą rodzinnej autobiografii jest dla autorki rok 1968 i wydarzenia, które miały wtedy miejsce. Fala politycznej nagonki po raz kolejny miała zmienić bieg życia mniejszości żydowskiej, która pozostała w Polsce po przerażających wydarzeniach II Wojny Światowej. Autorka w sposób bezkompromisowy rozlicza się z polskim antysemityzmem dotykając wciąż nie zabliźniony ran, zastanawiając się nad jego wpływem na losy niewinnych osób.

Adieu Varsovie to wspomnienie o utraconej tożsamości autorstwa córki ocalałych z Zagłady. Autorka rusza w głąb rodzinnych, porozrzucanych po całym świecie archiwów, aby odnaleźć odpowiedź na podstawowe pytania: kim jestem Skąd przychodzę Janka Kaempfer Louis dokonuje odważnej próby odtworzenia własnej i rodzinnej tożsamości, które okazuje się kolejną współczesną wersją mitu Żyda wiecznego tułacza.

Opowieść o tajemniczej Irenie Gelblum bohaterce Powstania w Getcie Warszawskim i Powstania Warszawskiego lub włoskiej poetce oraz o Ignacym Waniewiczu uwiedzionym komunizmem dziennikarzu prasowym i telewizyjnym lub statecznym pobożnym Żydzie, którzy pod wpływem trudnych doświadczeń całe życie poszukiwali przestrzeni przynależności, ukrywając się pod wciąż nowymi pseudonimami i tożsamościami.

Książka "Adieu Varsovie" - Janka Kaempfer Louis - oprawa miękka - Wydawnictwo Fame Art.. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2023 r. Cena 40.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.