pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Mroczna Połowa - okładka książki
Mroczna Połowa pozycja dostępna
Martwa strefa - okładka książki
Martwa strefa pozycja dostępna
»
»
»
Róża Selerbergu
książka:

Róża Selerbergu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Runa
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 125x185 mm
EAN: 9788389595720
ISBN: 978-83-8959-572-0
Data: 2010-12-07
pozycja niedostępna

Róża Selerbergu - Ewa Białołęcka - opis książki:

"Selerbergiada" - szok, drogi i rock and roll, czyli "ach, ta dzisiejsza młodzież" w wydaniu fantasy.
Kiedy jest się niekonwencjonalnym arystokratą, eksporterem kocimiętki, szczęśliwym posiadaczem nietypowego personelu dworskiego oraz pary bliźniąt w najpotworniejszej fazie dojrzewania, należy być baaardzo ostrożnym, gdyż życie jest pełne pułapek i groźnego koloru różowego. Homo hominis sapiens aqua minerale - jak mawia landgraf von Selerberg, któremu przydarzyły się te i kilka innych rzeczy. Co zrobił selerberski kowal z połówką krowy Jakie artykuły można znaleźć w czasopiśmie "Nowoczesny Barbakan " Co to jest wilkołąk Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w książce RÓŻA SELERBERGU.
Poza wesołą rodzinką von Selerbergów wystąpią także gościnnie kudłate smoki z Lengorchii w wersji bieżnikowanej (czytaj: odświeżonej): "Przyczajony rycerz, ukryty smok", czyli romantyczno-prześmiewcza wyprawa poszukiwawcza; zagwarantowane smoki, skarby, zbójcy i bonus w postaci kota.
Tradycja przeznacza siódmemu synowi niezwykłe przygody i czyny nadzwyczajne. Nigdy nikomu nie przyszło do głowy spytać owego bohatera, czy jest mu to na rękę. Eril Stabort wolałby żyć sobie cicho i spokojnie jako syn czwarty, piąty, albo wręcz jako jedynak - poza zasięgiem oka ironicznej Fortuny. Niestety, mimo wielu środków ostrożności, nie zdoła umknąć przeznaczeniu. Pewnego dnia budzi się ze strasznym kacem, dowiadując się z przerażeniem, iż właśnie poręczył słowem, honorem (i pieniędzmi), że zabije grasującego w okolicy smoka.
"Saga o ludziach MOD-u", czyli sceny z życia smokobójców.
"Podaj swój PESEL, przebrzydła poczwaro!!!" Panta rhei. Minęły już romantyczne czasy, kiedy rycerz samowtór z giermkiem stawał walecznie przeciw smoczej bestii. Dziś zarówno smok, jak i smokobójca mają numery ewidencyjne. Smoker płaci daninę skarbówce, a smok nie robi tego tylko dlatego, że wykazuje zerowe przychody. Co jednak się dzieje, kiedy smok nielegalnie dokona zaboru mienia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub w podobny sposób przekroczy prawo Wtedy do akcji wkraczają chłopcy (lub dziewczyny) z Miejskiego Oddziału Drakonizacyjnego! Ewa Białołęcka - wielokrotnie nagradzana polska pisarka fantasy, dwukrotna laureatka Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, witrażystka, pedagog i znawczyni literatury dziecięcej.

Książka „Róża Selerbergu” - oprawa miękka - Wydawnictwo Runa.

Książka posiada 336 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Róża Selerbergu"
Ewa Białołęcka - autor m.in.:
Idiota skończony. Antologia - okładka książki
Idiota skończony. Antologia Krzysztof Abramowski, Adrian Atamańczuk, Ewa Białołęcka;