pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Anglicy na pokładzie

Autor książki:

Matthew Kneale

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wiatr od morza
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 528 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788393665365
ISBN: 978-83-9366-536-5
Data: 2014-09-29
35.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niezwykła powieść o wyprawie morskiej z Anglii na Tasmanię - opowiedziana przez 21 narratorów, przełożona przez 21 tłumaczy! Rok 1857. Natchniony pastor Geoffrey Wilson postanawia udowodnić, że biblijny ogród Eden znajduje się na Tasmanii. Kaznodzieja staje na czele ekspedycji, w której towarzyszy mu botanik Timothy Renshaw - młody utracjusz, wysłany przez rodziców na wyprawę, aby poznał życie - oraz chirurg Thomas Potter, zawzięcie badający typy ludzkie i opracowujący pseudoantropologiczne, rasistowskie teorie. Angielscy dżentelmeni czarterują statek, nie zdając sobie sprawy, że jego załogę stanowią przemytnicy z Wyspy Man uciekający przed londyńskimi celnikami, a ładownie pełne są tytoniu i francuskiej brandy.

Komiczna zbieranina dziwaków wyrusza na drugi koniec świata, nie spodziewając się, że to, co zastanie na Tasmanii, niewiele ma wspólnego z rajem - wyspa usiana jest bowiem koloniami karnymi, a angielscy osadnicy okazują miejscowej ludności niezrozumienie i pogardę, przemocą narzucając jej europejskie standardy życia.

Swobodnie bawiąc się konwencją dziewiętnastowiecznych powieści marynistycznych, Kneale tworzy niezwykle bogatą, wciągającą i momentami komiczną fabułę, a zarazem przekonująco przedstawia tragiczny los rdzennej ludności Tasmanii. Autor dopuszcza do głosu aż dwudziestu jeden narratorów (w tym tasmańskiego aborygena czy na wpół obłąkanego doktora Pottera), wspaniale różnicując styl, podkreślając konflikty między bohaterami i kulturami oraz pokazując, jak nierzadko ograniczeni jesteśmy w naszym postrzeganiu świata.

W porozumieniu z autorem wydawnictwo Wiatr od Morza zrealizowało bezprecedensowe przedsięwzięcie translatorskie - tekst każdego z narratorów został przełożony przez innego tłumacza!

Książka "Anglicy na pokładzie" - Matthew Kneale - oprawa miękka - Wydawnictwo Wiatr od morza. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2014 r. Cena 35.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.