pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rodzinny sekret
Tytuł książki:

Rodzinny sekret

Autor książki:

Agnieszka Rusin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lucky
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 125x190 mm
EAN: 9788362502752
ISBN: 978-83-6250-275-2
Data: 2014-05-30
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Wielki sekret
Wielki sekret 25.58 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Nieznośny ciężar tajemnic
Nieznośny ciężar tajemnic 25.18 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Nieznośny ciężar tajemnic (kieszonkowe)
Nieznośny ciężar tajemnic (kieszonkowe) 10.07 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Sakrament niedoskonały
Sakrament niedoskonały 24.66 zł pozycja dostępna!

Rodzinny sekret - Agnieszka Rusin - opis książki:

Co zrobić, jeśli całe życie okazuje się jednym wielkim kłamstwem Klara żyła dotychczas w luksusie i beztrosce. Jedno tragiczne wydarzenie powoduje, że musi zacząć wszystko od nowa. W dodatku okazuje się, że jej najbliżsi ukrywali przed nią prawdę o niej samej.

Lekki, zakończony happy endem romans z wątkiem kryminalnym w tle...

Książka „Rodzinny sekret” - oprawa miękka - Wydawnictwo Lucky. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 4 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorszara

Opinie/recenzje:

Autor: Agnieszka; Ocena: 4 pkt.; Data: 2015-10-06
Agnieszka Rusin ma na swoim koncie powieść Rodzinny sekret, którą w 2014 roku wydało wydawnictwo Lucky. Niedługo pojawi się kolejna książka autorki.
Klara żyła w luksusie i beztrosce. Rodzice, szczególnie ojciec, kochali ją i rozpieszczali. Nawet jako mężatka nie musiała pracować i niczym się przejmować. Koniec tej sielanki przyszedł wraz z wypadkiem samochodowym, w którym zginęli jej rodzice. Klarze załamał się świat. Okazało się, że mąż ją zdradza, a firma ojca, którą miała przejąć, tonie w długach. Kobieta zmuszona była sprzedać dom rodzinny, podjąć pracę i rozwieść się z mężem. Na dodatek odkryła, że ktoś czyha na jej życie. Klara nie może czuć się bezpiecznie. Kobieta podejrzewa, że jej rodzice coś ukrywali i dlatego mogli zostać zamordowani...
Trzecioosobowy narrator towarzyszy przeważnie Klarze. To ona jest tu główną bohaterką. Dzięki narracji dowiadujemy się także o tym, co robią inni. Może to być przydatne w dalszym rozwoju akcji.
Klarę poznajemy, gdy zaczynają na nią spadać nieszczęścia. Początkowo jest silna, stara sobie jakoś radzić, nie chce skazywać firmy ojca na upadek. Potem jednak orientuje się, że przez wychowanie pod kloszem nie wie, co to praca. Na szczęście są obok niej jeszcze ludzie, którzy chętnie jej pomogą.
Klara ma jedną wadę – upór. Jest uparta jak dziecko. Postanawia, że będzie odtrącać od siebie mężczyzn i robi to w dość nietypowy sposób. Zakazuje im wszystkiego, jakby była ich matką. Złości się na nich jak mała dziewczynka. Zresztą często zachowuje się jak nastolatka, obraża się i zachowuje emocjonalnie. Momentami miałam też wrażenie, że nie jest błyskotliwa. Gdy czytelnik od pierwszych stron domyśla się rozwoju akcji, Klara wyłapuje sens dopiero, gdy wszystko zostanie jej podane na tacy.
W powieści czeka na nas kilka wątków. Najpoważniejszym z nich jest tytułowy rodzinny sekret. Czy w przeszłości zdarzyło się coś, co ma wpływ na obecne życie Klary? Kobieta postanawia wszcząć śledztwo na własną rękę. Jeździ po Polsce i zbiera wspomnienia innych, składa je w całość. Drugim ważnym wątkiem jest motyw kryminalny. Nie brakuje tu włamań, śledzenia i dziwnych obserwacji z ukrycia. Są też relacje międzyludzkie. To dość kulawy temat. Odniosłam wrażenie, że bohaterowie wcale nie mają około trzydziestu lat. W rozmowach i sytuacjach często zachowywali się, jakby mieli po dwanaście.
Mocną stroną powieści jest motyw perfum. Ojciec bohaterki był znanym wytwórcą zapachów, dlatego ciągle przewijają się one na kartach książki. Niestety, określane są głównie jako „wspaniałe” i nie zawsze wiemy, jakie są składniki tych boskich aromatów.
Dialogi to jeden ze słabszych punktów tej powieści. Moim zdaniem były sztucznie wykreowane. Brakowało w nich płynności. Minusem jest też to, że w co drugiej linijce bohaterowie zwracają się do siebie po imieniu. Nie wyobrażam sobie, żeby w normalnym życiu ktoś się tak odzywał.
Jeśli chodzi o stronę redakcyjną, na którą ostatnio narzekałam, jest znacznie lepiej. Znalazłam literówkę, usunęłabym kilka znaków zapytania, postarała się o staranność w dialogach i oddzielenie ich od narracji, ale jest znacznie lepiej.
Przyznaję, że książkę czyta się błyskawicznie. To chyba znak rozpoznawczy tego wydawnictwa. Krótkie lektury w niewielkim formacie, idealne na jeden wieczór. Niestety, pomysł na rodzinny sekret był oklepany i znany z innych książek i nie tylko. Spodziewałam się czegoś nowego, a jednak nie – oklepany dramat rodzeństwa. Szkoda.
Polecam tym, którzy szukają pozycji na jeden wieczór. Podobno to romans, ale ja bym powiedziała, że to kryminał z miłością w tle. Lekka i krótka lektura.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Agnieszka Rusin - autor m.in.:
Ukaż mi prawdę (CD mp3) - pudełko audiobooku
Ukaż mi prawdę (CD mp3) Agnieszka Rusin;
Ukaż mi prawdę - okładka książki
Ukaż mi prawdę Agnieszka Rusin;
Mimo wszystko kochaj - okładka książki
Mimo wszystko kochaj Agnieszka Rusin;
Pokojówka na salonach - okładka książki
Pokojówka na salonach Agnieszka Rusin;
Miłość w spadku - okładka książki
Miłość w spadku Agnieszka Rusin;
Miłość w spadku - okładka książki
Miłość w spadku Agnieszka Rusin;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Miłość w kolorze sepii - okładka książki
Miłość w kolorze sepii Katarzyna Sarnowska
Pora na miłość - okładka książki
Pora na miłość Malwina Ferenz
Pejzaż we mgle - okładka książki
Pejzaż we mgle Katarzyna Redmerska
Zagubione życie - okładka książki
Zagubione życie Piotr Podgórski
Mimo wszystko kochaj - okładka książki
Mimo wszystko kochaj Agnieszka Rusin
Przypadek sprawił - okładka książki
Przypadek sprawił Barbara Rybałtowska
Otwarte serca - okładka książki
Otwarte serca Iwona Łukasik