pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Rodzinne więzy
książka:

Rodzinne więzy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 382 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788380972216
ISBN: 978-83-8097-221-6
Data: 2017-09-08
pozycja niedostępna

Rodzinne więzy - Julie Lawson Timmer - opis książki:

Po tragicznej śmierci męża Char Hawthorn niespodziewanie musi przewartościować całe swoje życie. W sennym miasteczku właściwie nic już jej nie trzyma poza pasierbicą, która nagle stała się jej obca.

Char Hawthorn mieszka wraz mężem i pasierbicą, energiczną piętnastolatką, w niewielkim miasteczku w Michigan, szczęśliwa, że znalazła równowagę między pracą i życiem rodzinnym. Kiedy jednak jej mąż nieoczekiwanie ginie w wypadku samochodowym, Char nagle odkrywa, że jako macocha ma niewiele do powiedzenia - w świetle prawa bowiem tylko Lindy, pochłonięta swoimi sprawami biologiczna matka Allie, może decydować o jej losie. A Lindy chce, by córka zamieszkała razem z nią w Kalifornii.

Tymczasem Allie opuszcza się w nauce i coraz częściej kłóci się z macochą. Jedynym stałym punktem w jej życiu pozostaje przyjaźń z Morgan, dziesięciolatką, której Allie udziela korepetycji. Pewnego dnia Morgan, która od urodzenia tułała się po rodzinach zastępczych i dopiero dwa lata temu wreszcie została adoptowana, znika. Char musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jak będzie wyglądać jej przyszłość bez Allie i co powinna zrobić w sprawie Morgan, dziewczynki wciągniętej w tryby okrutnego systemu.

Julie Lawson Timmer próbuje odpowiedzieć na pytanie o istotę prawdziwej rodziny i o miłość, która czasem nie zna granic.

Złożona opowieść o nietypowej, a jednak jakże prawdziwej rodzinie. (...) Timmer traktuje trudny, wywołujący ogromne emocje temat z szacunkiem i otwartością, unikając ostrych sądów. "Rodzinne więzy" to przepiękna mozaika złożona z wielu aspektów miłości, choćby najbardziej potrzaskanej.

"Shelf Awareness"
Przedstawia ludzkie relacje oraz ideę rodziny w bardzo współczesnej, bliskiej czytelnikowi scenerii.

"REDBOOK"
Wciągająca, przemyślana powieść.

Emily Giffin
Cudowne postacie i fabuła sprawią, że będziecie niecierpliwie przewracać kolejne kartki aż do klimatycznego zakończenia.

"RT Book Reviews"
Przepięknie napisana, podnosząca na duchu pochwała rodzin złączonych nie więzami krwi czy zasadami prawa, ale miłością.

"Kirkus Reviews"
Harper Lee napisała kiedyś, że wybiera się przyjaciół, ale nie rodzinę. W powieści "Rodzinne więzy" Julie Lawson Timmer obala to anegdotyczne stwierdzenie i udowadnia, że współczesna rodzina w istocie składa się z często obcych sobie ludzi, którzy jakimś cudem odnaleźli się w tym wielkim świecie, choćby najbardziej okrężnymi drogami. Sedno tej opowieści to niezwykła podróż, której celu nikt z nas do końca nie zna. Jeśli chcecie polecić znajomym z klubu książki jakąś nietypową historię, wzruszająca powieść Timmer z pewnością okaże się świetnym wyborem.

Elisabeth Egan
Julie Lawson Timmer wychowała się w Stratford w prowincji Ontario (Kanada). Uzyskała licencjat na Mc Master University i dyplom wydziału prawa na Southern Methodist University. Pracuje jako etatowy radca prawny firmy motoryzacyjnej w Michigan. Mieszka w Ann Arbor z mężem i czwórką dzieci. "Ostatnie pięć dni" to jej pierwsza powieść.

Książka „Rodzinne więzy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 382 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rodzinne więzy"
Produkty podobne:
Ordesa - okładka książki
Ordesa Manuel Vilas
Deszczowa noc - okładka książki
Deszczowa noc Jodi Picoult
Fotel - okładka książki
Fotel Grażyna Wyszomierska