pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rodzina Ulmów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 195x260 mm
EAN: 9788375698633
ISBN: 978-83-7569-863-3
Data: 2016-03-21
Obniżka ceny! 18.90  29.90  11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wkrótce rozległo się kilka strzałów. Jako pierwsi zginęli, jeszcze podczas snu, dwaj bracia Szallowie oraz jedna z sióstr Gołda Goldman. Wtedy Niemcy wezwali furmanów, aby patrzyli, jak dokonują mordu. To miało odstraszyć innych od pomocy Żydom. Wtedy zastrzelili kolejnego z braci Szallów, następnie Laykę Goldman wraz z małym dzieckiem, a na końcu pozostałych Szallów. Przed chałupę wyprowadzono też Józefa i Wiktorię i tam zastrzelono. (...) Wśród krzyków i płaczu żandarmi zastanawiali się, co zrobić z szóstką dzieci. Po krótkiej naradzie Dieken zdecydował, że ich także należy rozstrzelać. Trójkę lub czwórkę dzieci własnoręcznie zamordował Kokott. Krzyczał przy tym: „Patrzcie, jak giną polskie świnie, które przechowują Żydów". (...) Od kul zginęły wszystkie dzieci Mimów: Stasia, Basia, Władziu, Franus, Antoś, Marysia i siódme w łonie matki, która właśnie zaczęła je rodzić.

Obecnie trwa proces beatyfikacyjny męczenników drugiej wojny światowej. Wśród kandydatów na ołtarze znajduje się również rodzina Ułmów.

Książka "Rodzina Ulmów" - Mateusz Szpytma, Jarosław Szarek - oprawa twarda - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2016 r. Cena 18.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Mateusz Szpytma, Jarosław Szarek - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dziennik - okładka książki

Dziennik

Abraham Lewin
Nasza żydowskość - okładka książki

Nasza żydowskość

Stanisław Krajewski
Produkty podobne:
Zapomniane mogiły - okładka książki

Zapomniane mogiły

Michael Hauptman
Warszawa - Paryż - Tel Awiw - okładka książki

Warszawa - Paryż - Tel Awiw

Halina Aszkenazy-Engelhard