pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Polskie Stronnictwo Ludowe 1990-2005
Polskie Stronnictwo Ludowe 1990-2005 42.30 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Już nie przeszkadza
Już nie przeszkadza 30.10 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Krajobrazy z Mistralami w tle
Krajobrazy z Mistralami w tle 27.45 zł pozycja dostępna!
książka:

ROAD. Polityka czasu przełomu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lorga
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788392355427
ISBN: 978-83-9235-542-7
Data: 2010-06-02
Cena wydawcy: 46.70 złpozycja niedostępna

ROAD. Polityka czasu przełomu - Katarzyna Chimiak - opis książki:

Książka ta odznacza się nie tylko pilną rekonstrukcją mało dziś pamiętanych faktów, ale też znajomością epoki i świadomości jej bohaterów. Autorka wzrastała w środowisku ludzi, których tu opisuje, opiera się jednak na dokumentach, w tym wielu nadal trudno dostępnych.
Duży potencjał intelektualny, zdolność analizy, rozumienia ówczesnej sytuacji historycznej, ale i psychologii tworzących ją ludzi, czyni tę książkę wybitną i niezwykle ważną dla opisu polskich przemian po 1989 roku.
Andrzej Friszke Ze wstępu: Praca ta jest monografią Ruchu Obywatelskiego - Akcja Demokratyczna - partii politycznej działającej w Polsce w okresie od 16 lipca 1990 do 11 maja 1991. ROAD to krótki wycinek historii środowiska, które odegrało doniosłą rolę w powojennej historii Polski - ludzi opozycji demokratycznej i "Solidarności", uczestników obrad Okrągłego Stołu, polityków i działaczy społecznych, którzy co najmniej do 2001 roku mieli znaczący wpływ na wyznaczanie kierunków rozwoju demokratycznej Polski. Jest to wycinek krótki, ale ważny, bowiem ROAD był pierwszą partią założoną przez to środowisko, a jej działanie przypada na szczególny moment dziejowy - okres kruszenia struktur starego systemu i tworzenie fundamentów pod budowę nowego; czas kształtowania pluralistycznej demokracji po prawie półwieczu ustroju de facto monopartyjnego. W pracy tej staram się pokazać, jak skomplikowaną materią było dla założycieli ROAD budowanie partii, a także jak pojmowali oni sens swojego uczestnictwa w polityce. Zastanawiało mnie, jak byli dysydenci - z ich bagażem doświadczeń, przekonaniami ideowymi, nakazami etycznymi, stylem bycia - odnajdowali się w realiach demokracji. Czy opozycyjna przeszłość stanowiła atut, czy też okazywała się balastem utrudniającym polityczną karierę?

Książka „ROAD. Polityka czasu przełomu” - oprawa twarda - Wydawnictwo Lorga.

Książka posiada 192 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "ROAD. Polityka czasu przełomu"
Kupujący tę pozycję zamówili również: