pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rewolucja w eterze

Autor książki:

Wiesław Jabłoński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wojskowy Instytut Wydawniczy
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 382 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788395253683
ISBN: 978-83-9525-368-3
Data: 2020-07-29
26.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości wiąże się również Jubileusz 100-lecia Utworzenia Wojsk Łączności w Wojsku Polskim. Z tego względu, publikacja prezentuje ewolucję łączności radiowej od momentu uzyskania niepodległości w 1918 r. poprzez okres II Wojny Światowej aż do lat współczesnych.
Opracowana publikacja jest na polskim rynku wydawniczym pozycją unikalną i poruszającą tematykę łączności bezprzewodowej w SZ RP w całym znanym spektrum historycznym przy jednoczesnym prezentowaniu czytelnikowi wysoko rozwiniętych technologii (high technology), które są obecnie wdrażane i będą dominowały na współczesnym i przyszłym polu walki.
Książka przedstawia najnowsze rozwiązania techniczne zapewniające osiągnięcie wysokiego poziomu zdolności do prowadzenia: wojny w wymiarze cybernetycznym i informacyjnym oraz siecicentrycznych działań zbrojnych (Network Centric Warfare) na taktycznym poziomie dowodzenia.
Współczesne radiostacje zakresu HF/VHF/UHF implementują rozwiązania bezpieczeństwa bezprzewodowych systemów łączności gwarantowane przez programowalne moduły COMSEC/TRANSEC, które posiadają certyfikat umożliwiający przesyłanie cyfrowej mowy (digital voice) i danych na poziomie Top Secret wydany przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa USA (National Security Agency).

Książka "Rewolucja w eterze" - Wiesław Jabłoński - oprawa miękka - Wydawnictwo Wojskowy Instytut Wydawniczy. Książka posiada 382 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.73 zł. Zapraszamy na zakupy!