pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Resztki starej konstelacji
Tytuł książki:

Resztki starej konstelacji

Autor książki:

Tomasz Sikorski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 55 s.
Wymiar: 134x205 mm
EAN: 9788380194618
ISBN: 978-83-8019-461-8
Data: 2016-09-07
16.76  21.00  4.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Po ponad dwudziestu latach od tych pierwszych, lekceważących ćwiczeń i gier słownych oddaję Czytelnikowi wybór czterdziestu czterech wierszy, które powstały w ciągu kilkunastu ostatnich lat, od chwili pierwszego poetyckiego aktu zawierzenia. [...] Moja wizja poezji jest już dziś nieco staroświecka i niemodna. Jest wyrazem męskiej odwagi, a słowo wypowiedziane stanowi wykładnię stanów psychicznych, postawy życiowej. Nie przykładam zbyt wielkiej wagi do wirtuozerii, nie szlifuję języka jak najszlachetniejszych diamentów.

Struktura słów, choć powinna być wartością nadrzędną i suwerenną, delektowaniem się estetyką, w moich wierszach nią nie jest. Nie poleruję języka, nie staram się nawet szukać frazeologicznych precjozów udoskonalających sztukę. [...] ważniejsze od "jak" jest dla mnie "co". Słowo poetyckie jest tylko symbolem -"przenośnikiem". Nawet najpiękniej wypowiedziane powinno pozostać za zasłona tego, co w słowie brzmi, co kryje się w jego treści i znaczeniu (przesłaniu). Patrzę na świat i emocje słowami prawdziwymi, czystymi, swoją metafizyczną wrażliwość przezywania samotnie z dala, w ciszy zupełnej.

Książka "Resztki starej konstelacji" - Tomasz Sikorski - oprawa twarda - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 55 stron i została wydana w 2016 r. Cena 16.76 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Sikorski - autor m.in.:
Produkty podobne:
Wiersze wybrane - okładka książki

Wiersze wybrane

Ryszard Krynicki
Wybór poezji - okładka książki

Wybór poezji

Edward Jurewicz
Pieśni z pierwszego piętra - okładka książki

Pieśni z pierwszego piętra

Mariusz C. Kosmala
Dotyk... - okładka książki

Dotyk...

Lesław Falecki
Poezje zebrane - okładka książki

Poezje zebrane

Andrzej Sarwa