pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rekiny wojny. Kto zarabia na handlu polską bronią

Autor książki:

Piotr Nisztor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788380794283
ISBN: 978-83-8079-428-3
Data: 2019-04-23
30.29 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Brudne pieniądze, korupcja. Handel bronią. Najbardziej dochodowy biznes świata. Karty na tym rynku rozdają trzy mocarstwa - USA, Rosja i Chiny. Czy Polska wykroiła z rynku swój kawałek tortu? A może sprzedajemy polskie uzbrojenie, a zarabia ktoś inny?
Broń krótka, amunicja, pojazdy bojowe i śmigłowce. Ambulanse, kuchnie i piekarnie polowe. Ile polskie firmy zarobiły na wojnie w Iraku? Kto dostawał "zielone światło" od Amerykanów?
Na wojnie gruzińsko-rosyjskiej polskie rakiety przeciwlotnicze spisały się znakomicie. Rosjanie stracili dziewięć maszyn. Jak skorzystaliśmy z tej - reklamy - polskiego sprzętu?
Bahamy, olej palmowy i czołgi Twardy. Umowę na dostawę do Malezji 48 sztuk czołgów PT-91M opiewająca na 380 mln USD nazywano kontraktem stulecia. Miało być tak pięknie
a wyszło jak zwykle. Dlaczego?
Czego hiszpańscy antyterroryści szukali w rezydencji francuskiego handlarza o polskich korzeniach? Kogo stać na ochroniarzy z jednostki Formoza? Drogie dziewczyny i najdroższe samochody czyli słodkie życie pośredników.

Kiedy wreszcie powstanie sejmowa komisja śledcza, która w świetle jupiterów pokazałaby tych, którzy przez lata niszczyli polski sektor zbrojeniowy?
Bohaterowie wywodzą się z różnych stron politycznej barykady, ale zawsze pojawiają się tam, gdzie można zarobić na handlu bronią. Czują krew. Jak to rekiny. Rekiny wojny.


"

Książka "Rekiny wojny. Kto zarabia na handlu polską bronią" - Piotr Nisztor - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.29 zł. Zapraszamy na zakupy!