pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Refleksyjność w prawie. Konteksty i zastosowania
Tytuł książki:

Refleksyjność w prawie. Konteksty i zastosowania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788323520160
ISBN: 978-83-2352-016-0
Data: 2015-09-04
35.08  39.00  3.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Refleksyjność w prawie. Konteksty i zastosowania - opis książki:

Monografia podejmuje problem znaczenia i roli refleksyjności w obszarze nauk prawnych na poziomie zarówno dogmatyk prawniczych, jak i krytycznej refleksji nad prawem, prowadzonej tak z wewnętrznej (teoria i filozofia prawa), jak i z zewnętrznej perspektywy za pomocą instrumentów wypracowanych na gruncie filozofii oraz nauk społecznych (socjologii, antropologii czy pedagogiki).

* * *
Przygotowany tom stanowi oryginalny i cenny wkład do polskiej teorii i filozofii prawa. [...] Struktura korpusu monografii została uporządkowana w czterech tematycznych częściach, biorąc pod uwagę najpierw różne perspektywy teoretyczne 1) filozofia, 2) nauki społeczne, 3) nauki prawne), zaś część czwarta ma charakter praktyczny - 4) tworzenie i stosowanie prawa. [...] Należy podkreślić, że monografię otwiera obszerne wprowadzenie K. J. Kalety i P. Skuczyńskiego "Nowoczesność jako refleksyjność", w którym Redaktorzy wskazują na aktualność badań nad refleksyjnością w szerszym kontekście nauk społecznych i filozoficznych. A zatem, nie jest to tylko "chwilowy" ciekawy pomysł prawników, ale problematyka osadzona we współczesnych badaniach naukowych. z recenzji dr. hab. Tomasza Barankiewicza

Książka "Refleksyjność w prawie. Konteksty i zastosowania" - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2015 r. Cena 35.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]