pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Redaktorka

Autor książki:

Steven Rowley

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788382953299
ISBN: 978-83-8295-329-9
Data: 2023-03-10
32.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Poruszająca opowieść z niezapomnianą Jackie w roli głównej.

Po latach niepowodzeń James Smale w końcu podpisuje umowę z nowojorskim wydawnictwem. Jego redaktorką zostaje nie kto inny jak była Pierwsza Dama z Białego Domu, Jacqueline Kennedy Onassis. Jackie (czy raczej pani Onassis) zakochuje się w autobiograficznej historii, w której autor przedstawia koleje losu swojej dysfunkcyjnej rodziny. Dzień premiery książki nieuchronnie się zbliża, lecz opowieść jest wciąż niedokończona - James boi się ostatecznej konfrontacji z najbliższymi potrzebnej do napisania autentycznego finału.

Jackie staje jednak na wysokości zadania i skłania Jamesa do powrotu do domu. Gdy na jaw zaczynają wychodzić kolejne sekrety, mężczyzna zdaje sobie sprawę, że plany jego redaktorki bynajmniej nie ograniczają się do samej książki. Co wymyśliła dla niego pani Onassis I jaką tajemnicę kryje matka głównego bohatera
Oparta na nieznanym epizodzie z życia najsłynniejszej kobiety Ameryki, opowieść Stevena Rowleya doskonale łączy fakty z literacką fikcją.

Cóż za oszałamiający portret rodzinny! Rowley zabawnie i przejmująco opisuje niezapomnianą historię syna próbującego zrozumieć swoją matkę. "Redaktorka" jest jedną z tych wyjątkowych opowieści, których lektura dostarcza nie tylko przyjemności, lecz także materiału do refleksji. Zaparło mi dech w piersiach.

Taylor Jenkins Reid
Rowley celowo wydobywa emocjonalność więzi matki i syna, ale umiejętnie omija rafy sentymentalizmu; jego powieść to udana refleksja nad rodziną, przebaczeniem i sławą.

"Publishers Weekly"

Książka "Redaktorka" - Steven Rowley - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2023 r. Cena 32.94 zł. Zapraszamy na zakupy!