pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

RAZEM po polsku. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego Poziom A2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Avalon
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 396 s.
Wymiar: 205x280 mm
EAN: 9788394525835
ISBN: 978-83-945258-3-5
Data: 2021-12-01
51.23  69.00  17.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Seria RAZEM po polsku powstała w Instytucie Glottodydaktyki Polonistycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Koncepcja serii wpisuje się w najnowsze tendencje współczesnej dydaktyki języków obcych.

To pierwsze w Polsce podręczniki do nauki języka polskiego jako obcego, opracowane zgodnie z zasadami podejścia ukierunkowanego na działanie. Ich celem jest przygotowanie językowe, komunikacyjne i społeczne do wykonywania różnego rodzaju zadań “z życia wziętych”, a także rozwijanie międzykulturowej kompetencji komunikacyjnej użytkowników języka.

Podstawą dla tych praktycznych umiejętności jest przemyślany program leksykalno-gramatyczny: czytelnie podane reguły wyjaśniające, jak działa język oraz przydatne słownictwo, adekwatne do potrzeb użytkownika na danym poziomie zaawansowania.

W podręcznikach zastosowano atrakcyjne materiały edukacyjne, które w większości powstały na podstawie tekstów autentycznych. Odpowiednio powiązane z nimi materiały graficzne i dźwiękowe dają uczącemu się możliwość poznawania języka polskiego w sposób naśladujący naturalne spotkania z ludźmi i kulturą.

Seria RAZEM po polsku zachęca do refleksji nad nową wizją nauczania języka i posługiwania się nim. Innowacyjna koncepcja serii uwzględnia podejście zadaniowe i międzykulturowe, wzmacnia autonomie uczącego się i pokazuje, że gramatyka jest obszarem do samodzielnego odkrycia, które może mieć tak analityczny, jak i intuicyjny charakter.

Podręczniki oraz towarzyszące im zeszyty ćwiczeń są adresowane do młodzieży i dorosłych uczących się języka polskiego jako obcego na poziomach A2 i B1. Na końcu każdego podręcznika zamieszczono “Test biegłości z języka polskiego jako obcego” odpowiadający standardom wymagań egzaminacyjnych w państwowych egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

Koncepcję metodyczną podręczników opracowała Iwona Janowska.

Podręcznik „RAZEM po polsku. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego Poziom A2” - oprawa miękka - Wydawca: Avalon. Cena 51.23 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]