pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Python. Szybko i prosto

Autor książki:

Naomi Ceder

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 472 s.
Wymiar: 165x236 mm
EAN: 9788328337718
ISBN: 978-83-2833-771-8
Data: 2019-04-03
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Na początku, w 1989 roku, był tylko wakacyjnym projektem Guida van Rossuma. Dziś jest potężnym językiem programowania o niesamowitej wszechstronności: można się nim posłużyć do napisania skryptu ułatwiającego prace administratora sieci, stworzenia aplikacji internetowej, a także opracowania systemu głębokiego uczenia maszynowego. Co więcej, dookoła Pythona skupiła się międzynarodowa społeczność tworząca niesamowite biblioteki i frameworki, co przenosi programowanie w Pythonie na zupełnie inny poziom. Ten język ma i taką ważną zaletę, że jego nauka jest przyjemna i angażująca. Nawet początkujący programista może bardzo szybko zacząć pisać poprawny i dobrze działający kod.

Dzięki tej książce zaczniesz błyskawicznie programować w Pythonie! Pominięto tu zbędne szczegóły, a skoncentrowano się na najważniejszych dla programisty, fundamentalnych zasadach programowania: przepływie sterowania, programowaniu zorientowanym obiektowo, dostępie do plików czy obsłudze wyjątków. Liczne porady, wskazówki i obszerne przykłady pomogą Ci w opanowaniu poszczególnych zagadnień. Poza omówieniem Pythona, jego najważniejszych bibliotek, pakietów i narzędzi w tym wydaniu znajdziesz pięć nowych rozdziałów dotyczących data science. Praca z tym podręcznikiem sprawi, że szybko będziesz gotów nawet na bardzo trudne zadania - i w pełni wykorzystasz potencjał Pythona!
W tej książce między innymi:
wprowadzenie do Pythona i przygotowanie IDLE - środowiska pracy
tworzenie kodu niezależnego od platformy
dostęp do relacyjnych i nierelacyjnych baz danych
obsługa wyjątków i praca na plikach
pakiety w Pythonie
Python: język elegancki, wszechstronny, elastyczny!
O autorze
Naomi Ceder programuje w wielu językach od prawie 30 lat, pełniła też funkcję administratora systemów Linux i architekta systemów. Od 2001 roku uczy programować w Pythonie na wszystkich poziomach zaawansowania - od 12-latków po profesjonalistów. Chętnie wykłada na temat Pythona i zalet społeczności opartej na integracji. Obecnie prowadzi zespół deweloperski w Dick Blick Art Materials i jest prezesem Python Software Foundation.

Książka "Python. Szybko i prosto" - Naomi Ceder - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 472 stron i została wydana w 2019 r.